Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
04.11.2022 03:20

Karlova Ves kúrenie na školách neobmedzí, šetriť energie chce inak


Ilustračná snímka.


Bratislavská Karlova Ves neobmedzí kúrenie v materských a základných školách vo svojej pôsobnosti. Obmedzovať ich prevádzku pre vysoké ceny energií nebude riaditeľom týchto zariadení odporúčať.


Šetriť energie plánuje mestská časť inak. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Naše stanovisko je jasné. Nechceme obmedzovať teplotu v školách a škôlkach, radšej budeme šetriť energie v iných oblastiach. Nebudeme odporúčať, aby riaditelia obmedzovali prevádzku z dôvodu vysokých cien energií," konštatuje vicestarosta Branislav Záhradník.

Samospráva podotýka, že situácia na školách bola posledné dva roky napätá najmä pre pandémiu ochorenia COVID-19. Deti sa museli počas nej učiť dištančne. Hoci sa situácia začala zlepšovať, prišla energetická kríza a niektoré školy na Slovenska hovoria o nižšom vykurovaní v triedach či o návrate k dištančnému vzdelávaniu. Karlova Ves v tejto súvislosti deklaruje, že urobí maximum, aby mohli deti v tejto mestskej časti pokračovať vo vzdelávaní bez obmedzení.

Školy musia podľa mestskej časti dodržať teplotu v triedach, ktorú vyhláškou určuje rezort hospodárstva i Úrad verejného zdravotníctva SR. Ide o vyhlášku z roku 2007. V škôlke, v miestnosti, v ktorej sa deti hrajú i spia, nesmie teplota podľa hygienikov klesnúť pod 22 stupňov Celzia. V umyvárni a na toaletách musí byť teplota aspoň 24 stupňov Celzia.

Základné a stredné školy môžu kúriť menej. V učebniach a miestnostiach, kde trávia žiaci štyri a viac hodín, musí byť teplota aspoň 20 stupňov Celzia. Rovnaká minimálna teplota by mala byť aj v šatniach (telesná výchova). V telocvičniach a na iných miestach určených na telesnú výchovu musí byť aspoň 15 stupňov Celzia. Taká istá teplota má byť aj v šatniach, kde si žiaci napríklad prezliekajú bundy či prezúvajú sa. Minimálne 15 stupňov Celzia musí byť aj na chodbách a toaletách.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.12.2019
Vo štvrtok chcú spustiť električky po zmodernizovanej trati v Karlovej Vsi
Po časti zmodernizovanej Karlovesko-dúbravskej radiály v Bratislave plánujú spustiť vo štvrtok (19. 12.) električkovú dopravu. Električky budú jazdiť zatiaľ iba po obratisko Kútiky v Karlovej Vsi.
viac
24.10.2020
M. Vallo: Električky do Karlovej Vsi a Dúbravky budú lepšie, tichšie, rýchlejšie
Električková doprava na Karlovesko-dúbravskej radiále bude kvalitnejšia, komfortnejšia a bezpečnejšia. Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo to vyhlásil pri slávnostnom otvorení modernizovanej električkovej trate, ktorá bude do prevádzky pre verejnosť spustená v pondelok (26. 10.) ráno.
viac
23.07.2021
V septembri bude v Karlovej Vsi nové hokejbalové ihrisko
Realizácia nového hokejbalového ihriska v areáli Základnej školy A. Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch sa začne v najbližších dňoch.
viac
22.10.2021
Obyvatelia Karlovej Vsi budú mať k dispozícii participatívny rozpočet
Obyvatelia mestskej časti môžu navrhnúť, aké zlepšenia verejného priestoru sa majú zrealizovať zo sumy, ktorá bude súčasťou budúcoročného rozpočtu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %