Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
04.11.2022 03:20

Karlova Ves kúrenie na školách neobmedzí, šetriť energie chce inak


Ilustračná snímka.


Bratislavská Karlova Ves neobmedzí kúrenie v materských a základných školách vo svojej pôsobnosti. Obmedzovať ich prevádzku pre vysoké ceny energií nebude riaditeľom týchto zariadení odporúčať.


Šetriť energie plánuje mestská časť inak. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Naše stanovisko je jasné. Nechceme obmedzovať teplotu v školách a škôlkach, radšej budeme šetriť energie v iných oblastiach. Nebudeme odporúčať, aby riaditelia obmedzovali prevádzku z dôvodu vysokých cien energií," konštatuje vicestarosta Branislav Záhradník.

Samospráva podotýka, že situácia na školách bola posledné dva roky napätá najmä pre pandémiu ochorenia COVID-19. Deti sa museli počas nej učiť dištančne. Hoci sa situácia začala zlepšovať, prišla energetická kríza a niektoré školy na Slovenska hovoria o nižšom vykurovaní v triedach či o návrate k dištančnému vzdelávaniu. Karlova Ves v tejto súvislosti deklaruje, že urobí maximum, aby mohli deti v tejto mestskej časti pokračovať vo vzdelávaní bez obmedzení.

Školy musia podľa mestskej časti dodržať teplotu v triedach, ktorú vyhláškou určuje rezort hospodárstva i Úrad verejného zdravotníctva SR. Ide o vyhlášku z roku 2007. V škôlke, v miestnosti, v ktorej sa deti hrajú i spia, nesmie teplota podľa hygienikov klesnúť pod 22 stupňov Celzia. V umyvárni a na toaletách musí byť teplota aspoň 24 stupňov Celzia.

Základné a stredné školy môžu kúriť menej. V učebniach a miestnostiach, kde trávia žiaci štyri a viac hodín, musí byť teplota aspoň 20 stupňov Celzia. Rovnaká minimálna teplota by mala byť aj v šatniach (telesná výchova). V telocvičniach a na iných miestach určených na telesnú výchovu musí byť aspoň 15 stupňov Celzia. Taká istá teplota má byť aj v šatniach, kde si žiaci napríklad prezliekajú bundy či prezúvajú sa. Minimálne 15 stupňov Celzia musí byť aj na chodbách a toaletách.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2019
Spustenie električiek v Karlovej Vsi blokuje spor o vstup na pozemky
Kedy začnú premávať električky po zmodernizovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály v Bratislave, je nateraz otázne. Dôvodom je spor o vstup na pozemky pod elektrickou stanicou – meniarňou Dolné Krčace v Dúbravke.
viac
20.10.2020
Od pondelka obnovia premávku električiek do Karlovej Vsi a Dúbravky
Do Karlovej Vsi a Dúbravky budú od pondelka 26. októbra opäť premávať električky. Dopravný podnik Bratislava (DPB) obnovuje ich premávku v úseku Chatam Sófer – Pri kríži.
viac
05.02.2021
Mobilné odberové miesto (MOM) na Poliklinike v Karlovej Vsi dnes končí
Ministerstvo zdravotníctva nevyhovelo ponuke v pokračovaní súčasnej zmluvy na MOM s Poliklinikou Karlova Ves. Objednaní pacienti budú preplánovaní na iné odberové miesta.
viac
12.02.2022
Školský bazén v Karlovej Vsi môžu využívať aj imobilní návštevníci
Plaváreň na Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v bratislavskej Karlovej Vsi môžu využívať aj imobilní návštevníci. Vchádzať do veľkého plaveckého bazéna im najnovšie umožní špeciálny zdvihák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %