Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
01.03.2021 04:12

Prvé vakcíny dostalo v BSK vyše tisíc obyvateľov kraja


Snímka zdroj: (BSK).


Očkovanie rozbehla cez víkend aj bratislavská župa. Pilotná fáza sa uskutočnila v priestoroch Polikliniky v Karlovej Vsi. Prvé dávky vakcíny od firmy AstraZeneca dostali prioritne učitelia a zamestnanci kritickej infraštruktúry. 


„Očkovanie je v súčasnej pandemickej situácii jedným z najlepších riešení ochrany zdravia ľudí. Čím väčší počet obyvateľov sa zaočkuje, tým skôr sa budeme môcť vrátiť k bežnému spôsobu života,” apeloval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Podľa prieskumu BSK sa chcú dať zaočkovať až tri štvrtiny obyvateľov kraja.

Zaočkovalo sa 1069 obyvateľov kraja. Prihlasovať sa dalo cez systém NCZI, ktoré poslalo konečný zoznam prihlásených záujemcov. Za hodinu pracovníci vakcinačného centra v Poliklinike Karlova Ves zvládli 80 ľudí.

„Víkend hodnotím pozitívne. Organizačne všetko prebehlo bez komplikácií. Systém tak ako sme ho nastavili fungoval. Celý priebeh dvoch očkovacích dní nám pomáhalo zabezpečiť 10 lekárov a pomocný personál. Žiadna dávka vakcín, ktoré sme mali k dispozícii, sa nevyplytvala,” priblížil Tomáš Szalay, lekár BSK a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK.

Očkovanie na Poliklinike v Karlovej Vsi bude prebiehať aj najbližší víkend. Na základe výsledkov pilotného projektu následne začne Bratislavský samosprávny kraj pripravovať spustenie veľkokapacitného očkovacieho centra.

Autor: (Lucia FORMAN, hovorkyňa BSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2019
BSK: Noc múzeí a galérií 2019
V sobotu 18. mája 2019 sa múzeá a galérie v Európe opäť otvoria návštevníkom s pestrou programovou ponukou v netradičnom čase. Už po pätnásty raz v histórii podujatia patrí tretia májová sobota Noci múzeí a galérií.
viac
10.06.2019
Hlasuj za naj projekty z Participatívneho rozpočtu
Oddnes môže verejnosť odovzdať svoj hlas projektom, ktoré prinášajú bratislavskému kraju niečo všeobecne prospešné a verejnoprospešné, teda tým, ktoré zaujali najviac.
viac
11.07.2019
Nominuj osobnosti na Ocenenia BSK
Príležitosť nominovať výnimočné osobnosti z Bratislavského kraja, ktoré prispeli k jeho spoločenskému a ekonomickému rozvoju a dobrej reprezentácii doma či v zahraničí, je tu aj tento rok.
viac
19.02.2020
Poznáme osobnosti Bratislavského kraja
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne udeľuje ocenenia osobnostiam, ktoré významným spôsobom podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudlo ďalších 31 a jedna historická osobnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %