Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
18.10.2018 10:31

Mesto získa za prenájom stánkov na Vianočných trhoch takmer 185-tis. eur


Ilustračná snímka: mesto Žilina


Prenájom stánkov, ktoré budú ponúkať občerstvenie a nápoje počas tohtoročných Vianočných trhov v Žiline, prinesie do mestskej pokladnice 184.816 eur, čo je takmer o 100.000 eur viac ako vlani.


Do dražby o 18 stánkov sa zapojilo celkom 27 záujemcov, elektronické aukcie vyhodnotili v stredu (17. 10.). TASR informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

„Najvyššia suma sa tento rok vyšplhala na 15.780 eur za stánok s tradičnými nápojmi na Mariánskom námestí, naopak, najmenej ponúkol uchádzač za stánok s občerstvením na Námestí Andreja Hlinku, a to 5100 eur. Minimálne podanie pre prihlásenie do aukcie bolo pritom 4500 eur,“ vysvetlila vedúca oddelenia kultúry, športu, cestovného ruchu a miestneho rozvoja mesta Žilina Ingrid Dolniková.       

Tento rok ponúkalo mesto na prenájom o sedem stánkov viac ako vlani. Dôvodom bolo pod hovorkyne ukončenie zmluvy so spoločnosťou, ktorá zabezpečovala pre Žilinu organizáciu a materiálové vybavenie trhov, za čo získala firma niekoľko stánkov bez aukcie. „Mesto tak za vyšší príjem zo stánkov bude musieť zabezpečiť organizáciu Vianočných trhov,“ dodala Zigová.       

Na Mariánskom námestí bude počas trhov celkom 14 stánkov s občerstvením, osem z nich bude predávať prioritne tradičné jedlá, šesť tradičné nápoje. Na Námestí Andreja Hlinku budú štyri predajné stánky s občerstvením. Okrem jedla a pitia sa návštevníci môžu tešiť aj tento rok na remeselníkov, ktorí budú svoje produkty ponúkať v ďalších 21 stánkoch. Dva stánky sú určené pre charitatívne a neziskové organizácie. Vianočné trhy sa tento rok v Žiline začínajú v piatok 23. novembra a potrvajú do nedele 23. decembra.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2019
Staré Mesto otvorí tohtoročné vianočné trhy 22. novembra
Bratislavské Staré Mesto otvorí tohtoročné vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí 22. novembra a potrvajú do 23. decembra.
viac
21.11.2019
Na vianočných trhoch ukážu aj život na stredovekom sedliackom dvore
Vianočné trhy v Žiline sa uskutočnia od 23. novembra do 23. decembra na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku.
viac
03.10.2022
Nájomníkov stánkov s občerstvením na vianočných trhoch vyberú v aukcii
Nájomníkov stánkov s občerstvením na tohtoročných vianočných trhoch v Trenčíne vyberú elektronickou aukciou. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.
viac
03.08.2023
Staré Mesto hľadá záujemcov o prenájom stánkov na vianočných trhoch
Bratislavské Staré Mesto vyhlásilo verejnú súťaž na prenájom stánkov počas tohtoročných Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 18. augusta. Urobiť tak treba elektronicky. Mestská časť o tom informuje na svojom webe i sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %