Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
02.04.2024 01:10

Monoštorský most v Komárne sa večer sfarbí na modro


Komárňanský most Monoštor. Snímka zdroj: ASB.sk


Monoštorský most v Komárne sa v utorok večer zafarbí na modro. Mesto a jeho obyvatelia týmto spôsobom vyjadria podporu autistom pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme, informovala radnica.


Svetový deň povedomia o autizme bol vyhlásený v roku 2008, ľudia si ho pripomínajú po celom svete. Mesto Komárno po prvý raz vysvietilo budovu Dôstojníckeho pavilónu pred piatimi rokmi, aby aj týmto upriamilo pozornosť na ľudí s autizmom. "Nápis na Dôstojníckom pavilóne Viribus Unitis (Spojenými silami) veľmi jasne signalizuje význam zomknutia a spolupatričnosti," skonštatoval primátor Komárna Béla Keszegh.         

Monoštorský most sa sfarbí na modro po tretí raz. Jedna z dominánt mesta je skutočným symbolom spolupatričnosti a poukazuje na to, že sme rozdielni, no napriek tomu nás mnoho vecí spája, uviedol primátor.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2018
V Komárome otvorili návštevnícke centrum budúceho mosta na Dunaji
Návštevnícke centrum budúceho mosta cez rieku Dunaj medzi Komárnom a severomaďarským mestom Komárom otvorili v pondelok v Komárome.
viac
01.07.2018
L. Sólymos: Nový most medzi mestami Komárom a Komárno bude...
Maďarský Komárom a slovenské Komárno už onedlho spojí nový cestný most cez Dunaj. Výstavba mosta a priľahlej infraštruktúry predstavujú kľúčovú dopravnú investíciu v regióne a podieľajú sa na nej štáty z oboch brehov Dunaja.
viac
20.08.2019
Daňová novela z dielne Mosta-Híd pripraví samosprávy o milióny eur
ÚMS nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Ten počíta so zvýšením nezdaniteľnej časti základu dane, ktorá by sa mala zvýšiť z 19,2-násobku životného minima na 22,7-násobok. Cieľom návrhu má byť zvýšenie životnej úrovne pracujúcich, podľa ÚMS to bude naopak.
viac
21.09.2019
Poslanci kritizujú zlý technický stav mosta cez Váh i prijaté opatrenia
Mestskí poslanci v Komárne nie sú spokojní so zlým technickým stavom mosta cez rieku Váh a s opatreniami, ktoré boli v súvislosti s mostom prijaté a realizované.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %