Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
25.09.2017 04:57

Komárňania chcú petíciou zabrániť výstavbe obchvatu v rekreačnej zóne


Námestie Európy v Komárne.


Členovia občianskej iniciatívy za záchranu rekreačnej oblasti Mŕtve rameno Váhu – Apáli v Komárne dnes odovzdali na Mestskom úrade v Komárne petíciu proti výstavbe obchvatu mesta, ktorý by viedol práve cez mestskú rekreačnú oblasť.


Petičné hárky podpísalo 5905 obyvateľov mesta, ďalších 251 podporilo petíciu v elektronickej podobe.       

Predmetom petície je žiadosť, aby mestské zastupiteľstvo v procese obstarávania a schvaľovania územného plánu mesta Komárno vylúčilo riešenie dopravy, ktoré počíta s vybudovaním obchvatu mesta Komárno cez mestskú časť a rekreačnú lokalitu Mŕtve rameno Váhu. Podľa iniciátorov petície by takáto výstavba bola v rozpore so všeobecne záväzným nariadením mesta o ochrane územia prímestskej rekreačnej oblasti Apáli.       

Podporu petícii vyjadrila písomnou formou aj Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Komárne. „Nie sme proti výstavbe obchvatu mesta. Nesúhlasíme však s alternatívou, ktorá by zničila jednu mestskú časť a rekreačnú oblasť Komárna, ktorá bola len nedávno zrevitalizovaná,“ povedal člen petičného výboru Erik Bátora.       

Plánovaný obchvat mesta súvisí s výstavbou nového mosta do Maďarska, ktorý by mal byť odovzdaný do prevádzky v roku 2020. Severný obchvat Komárna, ktorý bude nadväzovať na nový most, by mal viesť na pilieroch ponad Mŕtve rameno Váhu, ktoré využívajú rekreanti i rybári. Projekt obchvatu sa dostal do územného plánu Nitrianskeho samosprávneho kraja v roku 2005.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.11.2016
Občania protestujú proti dlhotrvajúcej príprave na výstavbu obchvatu mesta
Obyvatelia Šale koncom uplynulého týždňa opäť vyjadrili svoju nespokojnosť s dlhotrvajúcimi prípravami na výstavbu obchvatu mesta. Niekoľko desiatok sa ich zišlo pred budovou mestského úradu, kde transparentmi upozorňovali na problém s dopravou v meste.
viac
24.11.2017
Plány na výstavbu v centre mesta sa Nitranom nepáčia, spisujú petície
Obyvateľom Nitry sa nepáčia plány súkromných investorov na zástavbu posledných zelených plôch v centre mesta. Spisujú petície a žiadajú mestských poslancov, aby zasiahli.
viac
24.05.2021
V Šali rastie vlna odporu proti výstavbe Centra cirkulárnej ekonomiky
V Šali rastie vlna odporu proti Centru cirkulárnej ekonomiky (CCE). Občania sa obávajú znečistenia životného prostredia i zvýšenia dopravného zaťaženia.
viac
09.11.2021
Obyvatelia južného Slovenska podpisujú petíciu za výstavbu R7 na juhu
Obyvatelia juhozápadného Slovenska sa petíciou dožadujú pokračovania výstavby rýchlostnej cesty R7 južným regiónom. Petíciu odštartovali 5. novembra primátori Komárna, Nových Zámkov, Dunajskej Stredy, Kolárova a Nesvád.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %