Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
31.03.2023 08:25

Verejná plaváreň v Petržalke zvyšuje prvýkrát ceny vstupného


Snímka zdroj: (petrzalka.sk).


Verejná plaváreň v bratislavskej Petržalke zvyšuje od 31. marca ceny vstupného. Dôvodom je nárast cien energií a inflácia. Nový cenník zvýhodní Petržalčanov a deti a mládež do 15 rokov. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.


Plaváreň zvyšuje ceny vstupného prvýkrát od svojho otvorenia v roku 2016.

"Z dlhodobého hľadiska by bolo pre plaváreň neudržateľné pokračovať v doterajšej cenotvorbe, a to ani vzhľadom na stúpajúcu návštevnosť po dvoch rokoch pandémie a dlhých nútených odstávok," konštatuje riaditeľ plavárne Marián Ščepánek.

Zatiaľ čo cena zmluvnej elektrickej energie na plavárni narástla od nového roka viac ako dvojnásobne (z pôvodných 215 za megawatthodinu na viac ako 450 eur), cena tepla vzrástla až trojnásobne (z 57 na 178 eur). Pre porovnanie, kým vlani za teplo zaplatila v priemere 10 000 eur mesačne, pri rovnakom odbere je to v roku 2023 zhruba 25 000 eur. Predstavuje to ročné navýšene o 178 000 eur.

Nový cenník sa skladá z troch základných balíkov. K dispozícii je 60-minútový, 90-minútový a 120-minútový balík. V prípade prvých dvoch vstupov zaplatia Petržalčania od 15 rokov o 1,5 eura menej ako Nepetržalčania, v prípade tretieho balíka je to o tri eurá menej.

Pre uplatnenie zľavy sa musí návštevník pri každom vstupe preukázať platným občianskym preukazom. Pre deti do troch rokov ostáva vstupné zdarma, po novom však budú viac zvýhodnené aj rodiny s deťmi. Pôvodné 150- a 180-minútové vstupy boli pre nízky záujem zrušené.

Vedenie plavárne však zároveň deklaruje aj vyššiu kvalitu služieb. V uplynulom období investovalo do technického vybavenia i mobiliáru. Najviac financií, viac ako 11 000 eur, putovalo na opravu zanedbanej vzduchotechniky. Pribudli však napríklad aj nové drevené ležadlá v bazénovej časti a saunovom svete, ale tiež nové masážne miestnosti na poschodí. Naplánované sú ďalšie investície či spustenie e-shopu a možnosť elektronického predaja vstupeniek aj permanentiek. "V snahe šetriť energie plánujeme na strechu plavárne umiestniť fotovoltické panely," doplnil Ščepánek.

Aktuálny cenník je dostupný na webe plavárne, kde je k dispozícii i v anglickom a nemeckom jazyku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
11.05.2017
Preplávame z Petržalky do Paríža?
Už v sobotu, 13. mája, o 8. hodine ráno odštartuje starosta Vladimír Bajan v petržalskej plavárni na Tupolevovej ulici historicky prvý plavecký maratón, ako súčasť 20. výročia Dní Petržalky.
viac
29.01.2022
Petržalská plaváreň by mala byť od soboty opäť otvorená
Verejná plaváreň v bratislavskej Petržalke by mala v sobotu (29. 1.) opäť otvoriť svoje brány pre verejnosť. Kvalitu vody by mali potvrdiť ešte hygienici, podľa mestskej časti i vedenia plavárne by s tým však problém byť nemal. Plaváreň bude mať odlišný režim cez týždeň a počas víkendu.
viac
11.02.2022
V niektorých mestách sa náklady na energiu zvýšia o stovky tisíc eur
Náklady na elektrickú energiu stúpnu v niektorých mestách na Spiši aj o stovky tisíc eur, v Kežmarku majú cenu za dodávku zazmluvnenú na tri roky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %