Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
15.07.2021 12:40

Novú plaváreň v Snine konečne otvoria


Plaváreň v Snine. Snímka zdroj: (tasr).


Mesto Snina otvorí svoju novú plaváreň predposledný júlový deň. Jej prvý návštevník vzíde zo žrebovania v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina, ktorou chce samospráva zvýšiť záujem o karty obyvateľa.


Tie poskytnú návštevníkom plavárne zvýhodnené vstupné. Vyplýva to z informácií, ktoré mesto zverejnilo na svojej internetovej stránke.

I keď mesto ukončilo výstavbu krytej plavárne s celkovými finančnými nákladmi vo výške viac ako 4,7 milióna eur v jarných mesiacoch, v jej otvorení samosprávu zabrzdili protipandemické opatrenia a obmedzený počet povolených návštevníkov. Podľa slov konateľa mestského podniku Jána Pčolu je chod nového športovo-rekreačného areálu rentabilný pri návštevnosti nad 200 ľudí denne. V súčasnosti je však okres Snina už niekoľko týždňov v zelenej farbe COVID automatu, samospráva plaváreň sprístupňuje 30. júla.

„Do žrebovania (o prvého návštevníka plavárne, pozn. TASR) budú zaradené všetky žiadosti o kartu obyvateľa doručené do kancelárie prvého kontaktu Mestského úradu v Snine do 21. júla vrátane, ak žiadateľ o kartu spĺňa podmienky na vydanie karty obyvateľa, teda má v meste Snina trvalý pobyt a má uhradené všetky záväzky voči mestu Snina,” informuje aktuálne samospráva s tým, že žrebovanie sa uskutoční 23. júla, pričom vyžrebovaných bude 50 žiadateľov o kartu obyvateľa a desať náhradníkov.

Informácie o možnosti získať kartu obyvateľa, ako aj podmienky zaradenia do súťaže sú zverejnené na internetovej stránke mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.02.2021
Seniori môžu aj v tomto roku požiadať o vydanie mestskej karty
Seniori s trvalým pobytom v Michalovciach môžu po dovŕšení veku 65 rokov využiť bezplatné parkovanie na určitých plochách v meste, zadarmo sa zúčastniť niektorých kultúrnych podujatí, či využiť bezplatný vstup do Zemplínskeho múzea.
viac
09.03.2021
Náklady na novú cyklotrasu v Malackách výrazne znížila súťaž
Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta.
viac
14.07.2021
Magistrát mesta Košice zaviedol elektronický vyvolávací systém
Obyvatelia mesta Košice môžu od utorka pri vybavovaní agendy na pracoviskách prvého kontaktu na magistráte využívať elektronický vyvolávací systém.
viac
27.07.2021
Rybník v Devínskej N. Vsi by sa mohol opäť využívať koncom leta
Viacúčelová vodná nádrž "Mláka" na Mlynskej ulici v bratislavskej Devínskej Novej Vsi by sa mohla začať využívať koncom leta. Také sú odhady mestskej časti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %