Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
09.03.2021 03:10

Náklady na novú cyklotrasu v Malackách výrazne znížila súťaž


Ilustračná snímka.


Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta.


Vyplýva to z podpísanej zmluvy o dielo, týkajúcej sa takmer trojkilometrového cyklochodníka Pezinská - Priemyselný park.

Zhotoviteľ stavby, spoločnosť MBM-Group ponúkla v súťaži najlepšiu cenu. Oproti predpokladanej hodnote zákazky vo výške 908 725 eur bez DPH dokázala súťaž vygenerovať o takmer tretinu nižšiu cenu - 628 200 eur bez DPH. Hlavným zdrojom financovania budú eurofondy.

„Peniaze, ktoré sme ušetrili Európskej únii, štátu a mestu na kofinancovaní, môžu byť použité na iné projekty v najbližšej výzve. V nej sa budeme uchádzať o finančnú podporu aj na dva projekty k výstavbe cyklotrasy Pezinská - Padzelek a Duklianskych hrdinov – nemocnica,” prisľúbil primátor Malaciek Juraj Říha.

Zároveň žiada verejnosť o pochopenie počas dočasných obmedzení, v úseku sa budú stavať aj nové parkoviská a verejné osvetlenie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2020
Mesto Levice začalo s budovaním cyklocesty na Pereckej ulici
Na Pereckej ulici v Leviciach sa už začala výstavba cyklistickej trasy, ktorá po dokončení spojí priemyselný park s nákupnými centrami na druhom konci mesta. Ako informoval magistrát, prvý úsek cyklotrasy je vedený po pozemkoch vo vlastníctve mesta.
viac
05.05.2020
Žilina začína budovať cyklotrasu zo sídliska Solinky do centra
Mesto Žilina začína budovať prvý úsek cyklotrasy H2, ktorá spojí sídlisko Solinky s centrom mesta. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka povedie prvý úsek celým sídliskom Solinky a bude sa končiť na Bulvári.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
04.11.2020
Lesníci sprístupnia Veľkú Javorinu výstavbou novej cyklotrasy
Najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľkú Javorinu sprístupnia zo slovenskej i českej strany milovníkom cykloturistiky. Slovenskí a českí lesníci stavajú z eurofondov z oboch strán hranice na vrchol Veľkej Javoriny cyklotrasu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %