Piatok 06.12.2019
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
11.03.2019 12:05

Ružinov pracuje na prvej zóne rezidentského parkovania na Nivách


Rozsiahla rekonštrukcia ulice Mlynské nivy v Bratislave a výstavba priľahlej novej autobusovej stanice napredujú. Snímka (tasr).


Bratislavský Ružinov pracuje na prvej zóne rezidentského parkovania, teda s prednostným parkovaním pre miestnych obyvateľov. Týka sa najstaršieho ružinovského sídliska 500 bytov na Nivách, a to v dôsledku aktuálnych dopravných obmedzení.


Pôjde však len o provizórnu zónu so zjednodušeným rezidentským parkovaním, ktorá nebude zatiaľ riešiť parkovanie pre návštevníkov.       

"Donútili nás k tomu dopravné obmedzenia a silné a oprávnené požiadavky obyvateľov sídliska. Tým, že zaniklo skoro 200 parkovacích miest na Páričkovej ulici, tak je obrovský problém s parkovaním, a chceme vyjsť obyvateľom v ústrety," uviedol pre TASR ružinovský starosta Martin Chren.       

Upozorňuje však na to, že pôjde o zjednodušené rezidentské parkovanie. Povolenie na parkovanie by tak mal dostať každý, kto má v lokalite trvalý pobyt a má auto. Riešiť sa ale nebude parkovanie pre návštevníkov, čo bude skôr na debatu až v rámci celomestskej parkovacej politiky. "Nazvime to provizórna rezidentská zóna, pretože ju riešime naozaj zjednodušene," poznamenal Chren. Na otázku TASR, či má zmysel pustiť sa do provizórneho riešenia, odpovedal starosta kladne. "Samozrejme, že má. A to preto, lebo problémy s parkovaním pre dopravné uzávery, ktorými trpia obyvatelia sídliska 500 bytov, sú obrovské," doplnil.       

Územie je ohraničené Páričkovou, Bazovou, Budovateľskou a Svätoplukovou ulicou. Ale časť je aj na Azovskej a Niťovej ulici, starosta verí, že sa to podarí potiahnuť až k Dulovmu námestiu. Šéf ružinovskej samosprávy odhaduje, že zónu sa podarí spustiť do dvoch mesiacov. "Spracovanie projektu dopravného značenia trvá niekoľko týždňov. Dokážeme byť akční, ale zohnať dobrého dopravného inžiniera, ktorý naprojektuje modré čiary, ktoré musíme kresliť tak, aby ich schválil aj Krajský dopravný inšpektorát, nie je úplne jednoduché," podotkol starosta.       

Mestská časť na svojej webovej stránke zároveň informuje o možnosti parkovania pre minimálne 80 áut na parkovisku na Bazovej ulici, v bývalom areáli mestskej organizácie Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).       

Táto možnosť je však len pre obyvateľov vybraných ulíc, podmienkou je parkovací preukaz. Na jeho vybavenie je potrebný občiansky a technický preukaz, žiadateľ pritom nesmie byť držiteľom vyhradeného parkovania v mestskej časti.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.12.2016
Mestu Bratislava prišlo 96 pripomienok k parkovacej politike
Hlavné mesto dostalo 96 pripomienok občanov k navrhovanej jednotnej parkovacej politike. Zaoberala sa nimi mestská dopravná komisia a na základe nich upravila pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) k parkovaniu.
viac
25.10.2018
Žilinské cintoríny sú na Dušičky pripravené
Budúci týždeň čaká cintoríny v Žiline zvýšený nápor. Prelom októbra a novembra patrí každoročne spomienke na zosnulých. Sviatok všetkých svätých (Dušičky) vychádza v tento rok na štvrtok a v piatok si pripomenieme Pamiatku zosnulých.
viac
23.12.2018
Mesto preberá parkovanie do svojej réžie od 7. januára
Mesto Košice potvrdilo, že v zmysle všeobecne záväzného nariadenia (VZN) sa od 1. januára 2019 stáva namiesto spoločnosti EEI výlučným prevádzkovateľom parkovacích miest v zóne plateného parkovania.
viac
19.11.2019
Ružinov pracuje na dopravných prieskumoch pre parkovaciu politiku
Bratislavský Ružinov pracuje na dopravných prieskumoch, ktorých výsledky by sa mali stať podkladmi pre spustenie celomestskej parkovacej politiky v roku 2021. Samospráve by mali dať presnejšie informácie o tom, ktoré lokality a ulice by sa mali ako regulovať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %