Utorok 31.03.2020
Dnes má meniny 
Benjamín
°C
07.11.2019 01:05

V meste sprístupnili verejné toalety, zatiaľ v skúšobnom režime


Ilustračná snímka


Na prízemí mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadila radnica verejné toalety. Do konca toho roka budú v skúšobnom prevádzkovom režime v čase od 6.00 h do 22.00 h.


"Problematiku prevádzkovania verejných toaliet sme riešili už dlhodobejšie. Registrovali sme oprávnené požiadavky od spoluobčanov i od poslancov mestského zastupiteľstva na ich zriadenie. Mali sme vytypované dva priestory. Nakoniec sme sa rozhodli revitalizovať celú spodnú časť MsÚ, kde pribudli verejné toalety pre dámy, pánov a pre imobilných spoluobčanov," informoval primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.       

Stavebné práce spustili začiatkom augusta. Celkové náklady, ktoré mesto zaplatilo z rozpočtu, sa vyšplhali na 36.000 eur. "Práce okrem samotných priestorov toaliet zahŕňali komplexnú rekonštrukciu vstupu, chodby, výmenu podlahy v matrike, nové vyhovujúce vnútorné elektrické rozvody, nevyhnutnú výmenu ventilov na rozvodoch kúrenia, teplej vody a inštaláciu úsporných LED svietidiel. V neposlednom rade došlo ku skultúrneniu hlavného vstupného priestoru. Doplnili sme kreslá, stolík či osvetlený pult slúžiaci na pohodlné vypísanie tlačív či žiadostí," doplnila Zuzana Strapoňová z MsÚ.       

Verejné toalety sú počas úradných hodín MsÚ dostupné z hlavného vchodu úradu od Námestia Františka Wisnera. Mimo úradných hodín je k dispozícii vchod od parkoviska zo zadnej strany budovy. Toaleta pre imobilných je bez poplatku a kľúčik od nej je možné si vyžiadať na matrike alebo na mestskej polícii, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti toaliet.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
04.06.2018
Návštevníci mesta si budú môcť bezplatne zapožičať bicykle
Spojenie športovej aktivity so spoznávaním okolia Liptovského Hrádku by od leta mala zabezpečiť bezplatná požičovňa bicyklov. Miestni mestskí policajti prišli s nápadom spojazdniť staršie nevyužívané bicykle a sprístupniť ich každému, kto bude mať záujem zatraktívniť si svoj pobyt na Liptove.
viac
19.03.2019
Mesto bude prevádzkovať verejné toalety
Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.
viac
30.07.2019
Liptovský Hrádok získal 117-tis. eur pre základné školy
Skvalitnenie materiálno-technickej základne čaká dve základné školy (ZŠ) v Liptovskom Hrádku. Financie na vylepšenia vo výške 117.000 eur získalo mesto z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Samospráva o tom informovala na oficiálnej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %