Piatok 10.04.2020
Dnes má meniny 
Igor
°C
04.06.2018 05:36

Návštevníci mesta si budú môcť bezplatne zapožičať bicykle


Ilustračná snímka MsÚ Liptovský Hrádok


Spojenie športovej aktivity so spoznávaním okolia Liptovského Hrádku by od leta mala zabezpečiť bezplatná požičovňa bicyklov. Miestni mestskí policajti prišli s nápadom spojazdniť staršie nevyužívané bicykle a sprístupniť ich každému, kto bude mať záujem zatraktívniť si svoj pobyt na Liptove.


„Prvotná myšlienka vznikla počas debaty s kolegom o tom, že mám starší bicykel a neviem, čo s ním. Potom sme zistili, že aj ďalší kolega taký má. Napadlo nám, že by ste ich mohli využiť a vymyslieť niečo ako zdieľané bicykle,“ povedal o iniciatíve náčelník Mestskej polície v Liptovskom Hrádku Peter Čajka.       

Bicykle budú záujemcom k dispozícii zadarmo. Rezervácia bude možná na občiansky preukaz. Podľa slov náčelníka mestskej polície sa v súčasnosti ozývajú i ďalší záujemcovia, ktorí ponúkajú svoje nevyužité bicykle. „Nechceli sme kupovať nové. Zámerom bolo použiť to, čo máme,“ dodal.       

Policajti oslovili i partnera projektu - firmu, ktorá predáva bicykle. Tá čiastočne pomôže s opravami a nutným servisom. „Oslovili sme i Komunitnú nadáciu Liptov a pracujeme na tom, aby sa nám myšlienku podarilo zrealizovať. Pevne verím, že do leta sa nám to vydarí. Kto by chcel darovať bicykel, môže kontaktovať Mestskú políciu v Liptovskom Hrádku,“ uzavrel.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.07.2017
Predstavitelia ZMO Liptova bojujú za modernizáciu železnice
Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova. Primátori a starostovia jednomyseľne odmietajú zaradenie tohto úseku do náhradných projektov, teda pozastavenie modernizácie trate v dotknutom úseku.
viac
19.03.2019
Mesto bude prevádzkovať verejné toalety
Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.
viac
27.09.2019
V Liptovskom Hrádku otvorili športové komunitné centrum
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) otvoril 12. septembra v areáli Základnej školy Hradná v Liptovskom Hrádku prvé Športové komunitné centrum na Slovensku.
viac
19.11.2019
Mesto má najtransparentnejšiu internetovú stránku v Žilinskom kraji
Najtransparentnejšiu webovú stránku v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) má mesto Liptovský Hrádok. Vyplýva to z výsledkov projektu Otvorené mestá a obce – mapa transparentnosti ŽSK, ktorý od júna 2018 do novembra 2019 realizovalo občianske združenie Pro Senium et Cultura.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %