Pondelok 04.03.2024
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
24.06.2020 08:00

V mestskej knižnici pribudlo takmer 700 kníh


Ilustračná snímka: (tasr).


Fond Mestskej knižnice v Liptovskom Hrádku sa rozrástol o 681 knižných titulov. Ide najmä o beletriu pre dospelých, deti a mládež.


Diela zakúpili z dotácie 5000 eur od Fondu na podporu umenia, prispelo aj mesto. Informovala o tom Dana Kolárová z mestskej knižnice.

V roku 2019 vďaka získanej podpore zakúpili 255 knižných titulov v hodnote 2030 eur. V tomto roku v regáloch knižnice pribudlo 426 kníh v hodnote 3250 eur.

„Zamerali sme sa predovšetkým na nákup beletrie pre dospelých – tá tvorila 49 percent, a beletrie pre deti a mládež, ktorá tvorila 32 percent z objemu zakúpených kníh. Záujem o nové tituly z krásnej literatúry pre deti a dospelých má vzrastajúcu tendenciu,” skonštatovala Kolárová s tým, že novinky sú neustále vypožičané a rezervované.

Kolárová pripomenula, že tím pracovníčok knižnice nezabúda ani na obnovu fondu v náučnom oddelení, ktorý je v knižnici zastaraný. „V rámci projektu sme tiež zakúpili 89 knižných titulov z oblastí histórie, psychológie, pedagogiky, matematiky, športu či zdravotníctva. Pribudli tiež životopisy aj cestopisy,” povedala.

Pri nákupe knižničného fondu brali podľa Kolárovej do úvahy aj požiadavky čitateľov. Do oddelenia dospelých pribudlo 334 kníh od slovenských i svetových autorov. „V knižnici by sme tiež chceli prispieť k formovaniu dobrého vzťahu ku knihe, preto sme sa pri výbere detských kníh zamerali na známych a obľúbených detských hrdinov. Deti si tak môžu prísť vybrať zo širokej ponuky komiksov či pokračovania sérií Spirit Animals, Minecraft, Malé legendy, príbehy o Anne a Else, Vaiana či Elena z Avaloru,” vymenovala.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Handlová bude mať nové vozidlo na zber a separáciu odpadu
Zefektívnenie triedeného zberu odpadu v meste by malo priniesť obstaranie nového vozidla s rotačným systémom lisovania, ktoré samospráva plánuje zakúpiť.
viac
20.07.2020
Považskobystrická radnica získala viac ako 50 000 eur za separovanie odpadu
Viac ako 50 000 eur získala považskobystrická radnica od Environmentálneho fondu za triedenie odpadu v minulom roku. Podiel separovania odpadu dosiahol v meste v minulom roku takmer 33-percentnú úroveň.
viac
07.10.2020
Historický ústav SAV vypracoval nový register modernej architektúry Slovenska
Oddelenie architektúry Historického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV) v uplynulých mesiacoch pracovalo na novej podobe obľúbenej verejnej online databázy modernej architektúry Slovenska register-architektury.sk. Informovala o tom hovorkyňa SAV Monika Tináková.
viac
22.10.2020
O čistotu mesta sa bude starať nová technika
O čistotu v Zlatých Moravciach sa budú starať nové stroje. Technické služby mesta získali do výbavy nový nakladač i umývacie vozidlo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %