Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
12.11.2021 09:35

Multifunkčný športový areál na Sihoti má prejsť rozsiahlou obnovou


Snímka zdroj: (atletika.sk).


Mesto Nové Zámky pripravuje rozsiahlu obnovu mestského multifunkčného športového areálu na Sihoti. Radnica chce z neho vytvoriť priestor na šport, oddych i rôzne služby doplnkového charakteru. Zámer už schválili aj mestskí poslanci.


Vo vypracovanej štúdii sa počíta napríklad s rozšírením atletickej dráhy zo šiestich na osem dráh. Podstatnou časťou projektu je však výstavba nových tribún po celom obvode hlavného ihriska a rekonštrukcia hlavnej tribúny.

Obnova počíta tiež s umiestnením viacerých funkcií vo vnútorných priestoroch areálu. Pôjde napríklad o hygienické a sociálne priestory pre návštevníkov, zdravotnú službu, bufety či sklady na prevádzku štadióna. „Areál bude dotvorený novými spevnenými plochami a výsadbou zelene. Na potreby parkovania sa navrhujú nové parkovacie plochy bez zásahu do zelenej plochy,“ informovala radnica.

Ako pripomenul mestský úrad, prestavba štadióna predstavuje stavebno-technické úpravy podľa kritérií UEFA na štadión kategórie 2 s kapacitou 4700 divákov. „Vzhľadom na rozsiahlu investíciu prestavby je navrhované rozdelenie prác do piatich etáp,“ uviedla radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2020
V športovom areáli v Nitrianskom Pravne pribudne centrálne detské ihrisko
Deti z Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) dostanú ďalší priestor na trávenie voľného času. V multifunkčnom športovom areáli im vybudujú centrálne detské ihrisko.
viac
11.03.2021
Mesto chce rekonštruovať multifunkčný športový areál na Sídlisku III
Samospráva mesta Humenné chce zrekonštruovať multifunkčný športový areál na najväčšom mestskom sídlisku. Zámer mesta uchádzať sa o dotáciu v rámci výzvy Fondu na podporu športu "Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry" odobrili v stredu mestskí poslanci na svojom zasadnutí.
viac
19.05.2022
Mesto získalo dotáciu na rekonštrukciu športového areálu Sihoť
Mesto Nové Zámky získalo dotáciu z Fondu na podporu športu na mestský multifunkčný športový areál na Sihoti. Celkové výdavky na rekonštrukciu areálu sú vyčíslené na takmer 800 000 eur.
viac
06.06.2023
Vo Veľkom Šariši sprístupnili nový multifunkčný športový areál
Multifunkčný športový areál v areáli základnej školy sprístupnili v uplynulých dňoch vo Veľkom Šariši. Mesto jeho výstavbu financovalo z vlastných zdrojov, z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a z Fondu na podporu športu. Celková investícia predstavuje sumu približne 215 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %