Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
20.02.2020 03:20

V športovom areáli v Nitrianskom Pravne pribudne centrálne detské ihrisko


Snímka zdroj: (nitrianskepravno.sk).


Deti z Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) dostanú ďalší priestor na trávenie voľného času. V multifunkčnom športovom areáli im vybudujú centrálne detské ihrisko.


„Nitrianske Pravno patrí medzi väčšie strediskové obce Prievidzského okresu, chýba mu však centrálne detské ihrisko. Dlhé roky sa ignorovali hlasy mladých ľudí, volajúce po jeho výstavbe v tichšej, no najmä bezpečnejšej lokalite,” načrtol starosta Andrej Richter.       

Súčasné ihrisko pre deti je podľa neho rozdelené na dve časti a umiestnené na námestí, obe jeho časti sú však nedostačujúce a deti tak musia často čakať v rade na jednotlivé hracie prvky. „Častým používaním ihriska a pribúdajúcimi rokmi dochádzalo k opotrebovaniu materiálu. Najväčším problémom je však poloha v blízkosti parkovísk, miestnych komunikácií a hlavného dopravného ťahu prechádzajúceho obcou. Toto ihrisko už teda dávno nie je miestom oddychu a najmä bezpečia,” ozrejmil.   

Nové ihrisko vznikne v priestore multifunkčného športového areálu miestnej telovýchovnej jednoty. Ide o oplotený priestor v tichej časti obce v blízkosti základnej školy, mimo hlavných komunikácií a súčasne v blízkosti námestia. Hracie komponenty budú určené pre deti od troch do 12 rokov.       

Výstavbu ihriska podporilo na základe hlasovania obyvateľov spotrebné družstvo COOP Jednota Prievidza cez grantový program na podporu lokálnych komunít sumou 6000 eur, informovala predsedníčka predstavenstva družstva Janka Madajová.

„Naša obec financuje výstavbu ihriska aj vlastnými prostriedkami, za ktoré dokúpila niektoré komponenty. Upravíme zelené plochy v blízkosti ihriska, vysadíme živý plot na oddelenie parkoviska a upravíme aj oplotenie,” dodal starosta.       

Detské ihrisko budú môcť obyvatelia Nitrianskeho Pravna využívať od jari.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
06.06.2020
V obci Nitrianske Pravno pribudlo centrálne detské ihrisko
Deti z Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) dostali ďalší priestor na trávenie voľného času. V multifunkčnom športovom areáli vybudovali centrálne detské ihrisko, do prevádzky ho obec spustila koncom mája.
viac
12.06.2020
Revitalizáciu športového areálu chcú ukončiť do konca prázdnin
Práce na revitalizácii školského športového areálu v Záhorskej Bystrici by mali termínovo ukončiť tak, aby ho mohli žiaci i verejnosť využívať od začiatku nového školského roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %