Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
06.06.2020 09:25

V obci Nitrianske Pravno pribudlo centrálne detské ihrisko


Snímka zdroj: (msú).


Deti z Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) dostali ďalší priestor na trávenie voľného času. V multifunkčnom športovom areáli vybudovali centrálne detské ihrisko, do prevádzky ho obec spustila koncom mája.


Nové ihrisko sa nachádza v priestore multifunkčného športového areálu miestnej telovýchovnej jednoty a tvoria ho hracie komponenty určené pre deti od troch do 12 rokov. „Dlhé roky sa ignorovali hlasy mladých ľudí volajúce po výstavbe centrálneho ihriska v tichej a najmä bezpečnej lokalite. Mamičky mali doteraz možnosť využívať so svojimi deťmi len jediné ihrisko, ktoré sa v obci nachádzalo. Pôvodné ihrisko bolo nielen rokmi používania opotrebované, ale problematická bola aj jeho poloha v blízkosti parkovísk, miestnych komunikácií a predovšetkým hlavného dopravného ťahu prechádzajúceho obcou,” spomenul starosta Andrej Richter.

Výstavbu detského ihriska podporilo sumou 6000 eur spotrebné družstvo COOP Jednota Prievidza, obec použila vlastné prostriedky v sume viac ako 5000 eur. Súčasťou prác bola aj úprava zelených plôch v blízkosti ihriska, výsadba živého plota na oddelenie parkoviska a úprava oplotenia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
17.02.2020
Nové Zámky začali s výstavbou interaktívneho ihriska Cultplay
Mesto Nové Zámky začalo s výstavbou interaktívneho detského ihriska Cultplay. Ihrisko vznikne revitalizáciou verejného priestranstva na časti pozemku v povodí rieky Nitra na sídlisku Nábrežie.
viac
20.02.2020
V športovom areáli v Nitrianskom Pravne pribudne centrálne detské ihrisko
Deti z Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) dostanú ďalší priestor na trávenie voľného času. V multifunkčnom športovom areáli im vybudujú centrálne detské ihrisko.
viac
12.06.2020
Revitalizáciu športového areálu chcú ukončiť do konca prázdnin
Práce na revitalizácii školského športového areálu v Záhorskej Bystrici by mali termínovo ukončiť tak, aby ho mohli žiaci i verejnosť využívať od začiatku nového školského roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %