Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
08.06.2020 07:30

Horehronský expres vyráža 25. júla


Plagát.


Dobrovoľníci v sobotu skrášľovali vlakové stanice na Horehroní, ktorými aj toto leto bude prechádzať turistická atrakcia Horehronský expres.


Počas vlaňajška previezol viac ako 2800 pasažierov a pre veľký záujem o tento turistický produkt v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) bude premávať aj teraz.

Ako informoval BBSK, prvý vlak vypravia 25. júla na trase Brezno – Telgárt – Mlynky. Predaj lístkov sa začal 7. júna cez web zahoramizadolami.sk.

So sadením kvetov, novými nátermi na lavičkách či zábradliach začali dobrovoľníci ráno v Polomke, pokračovali na stanici v Heľpe a popoludní sa presunuli na Železničnú stanicu v Červenej Skale.

Popri manuálnej práci sa mali šancu dozvedieť viac o fungovaní staníc, historických vlakoch alebo vidieť, ako vyzerajú pôvodné mechanické návestidlá a predzvesti, ktoré sa ešte nachádzajú na niektorých menších staniciach.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2019
Horehronský expres hlási za prvý mesiac vypredané
Za prvý mesiac a pol historický Horehronský expres využilo vyše 900 cestujúcich. Historický vláčik premáva počas leta vždy v piatok a sobotu obojsmerne na troch trasách. Na zážitkovú jazdu ho využil spolu so starostami obcí, ktorými expres prechádza, aj župan Ján Lunter.
viac
15.06.2020
Dobrovoľníci zrenovovali pred jazdami Zbojníckeho expresu múzeum zubačky
Medzi regiónmi Horehronie a Gemer pribudne toto leto ďalší zážitkový vlak - Zbojnícky expres. Nadviaže tak na úspech Horehronského expresu z vlaňajšej letnej sezóny.
viac
09.10.2020
V Novej Bani otvorili Záhradný les s drevinami z celého sveta
V Novej Bani v utorok (6. 10.) oficiálne otvorili projekt s názvom Záhradný les. Na ploche 1,35 hektára sústredí 101 stromov a 2459 krov z rôznych kútov sveta, ktoré nebudú slúžiť len ako turistická atrakcia, ale aj vzdelávací prvok zasadený v prírodnom prostredí.
viac
12.06.2021
Turistov čaká novinka, okrem baníckeho a zbojníckeho vláčika aj 34 tunelov
Vlaková turistická sezóna v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) pokračuje už tretie leto. Po úspešnej prvej sezóne, kedy koľajnice kraja brázdil Horehronský expres, pribudli ďalšie historické vlaky - banícky a zbojnícky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %