Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
28.03.2024 10:00

Prievidza chce zabezpečiť revitalizáciu tržnice na sídlisku Píly


Ilustračné foto. Foto: TASR/Henrich Mišovič


Mesto Prievidza plánuje zabezpečiť revitalizáciu tržnice na Trhovej ulici na sídlisku Píly. Prácami bude sledovať sfunkčnenie priestoru, ktorý slúži na predaj sezónneho tovaru. S rekonštrukciou chce začať na jeseň. Informovala o tom primátorka Katarína Macháčková.


"Vieme, že tržnica je centrom života. Uvedomujeme si, že je tento priestor veľmi využívaný, preto ho chceme skrášliť. Našou predstavou je, že vytvoríme modernú tržnicu, ktorá sfunkční tento priestor," skonštatovala Macháčková.         

Projekt rekonštrukcie tržnice chce mesto podľa nej zabezpečiť so spoločnosťou Správa majetku mesta Prievidza, ktorá je jej prevádzkovateľom.         

S rekonštrukciou trhoviska chce radnica začať na jeseň, aby neobmedzila trhovníkov. Práce plánuje ukončiť do konca roka, dodala primátorka.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2016
V Prievidzi sa mení systém umiestňovania veľkokapacitných kontajnerov
Nový spôsob umiestňovania veľkokapacitných kontajnerov čaká od jari obyvateľov prievidzského sídliska Píly. Kým v minulosti bol na sídlisku zavedený spôsob umiestňovania podľa stanoveného termínu a miesta umiestnenia, už čoskoro si budú môcť obyvatelia objednať kontajner priamo k bytovému domu.
viac
14.11.2016
Problémy s diviakmi by mal vyriešiť ich plánovaný odstrel a plašenie
Problémy s premnoženými diviakmi v Prievidzi by mal vyriešiť ich plánovaný odstrel a plašenie. Metropola hornej Nitry registruje ťažkosti s touto divou zverou už dlhodobo, diviaky sa pohybovali na sídlisku Kopanice, v parkoch i centre mesta, pričom spôsobili aj viacero škôd.
viac
02.04.2020
Zapotôčky a mestský park prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
viac
11.08.2021
Technické služby opravovali verejné športoviská
Technické služby mesta Prievidza v letných mesiacoch vykonávali opravy športových ihrísk. Na základe revízií bola realizovaná najmä obnova čiar a opravy oplotení jednotlivých športovísk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %