Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
06.06.2016 11:30

Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce


Ilustračná snímka: (prievidza.sk).


Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.


"Mesto podalo žiadosť do Nadácie Slovenskej sporiteľne a žiada na celkovú revitalizáciu parku, ktorý sa nachádza pred úradom práce, 6680 eur. Kofinancovanie zo strany mesta je 20-percentné vo výške 1667 eur," informoval vedúci referátu pre projekty a investície Mestského úradu v Prievidzi Ivan Benca. Celkový rozpočet projektu tak predstavuje sumu 8335 eur.      

Zámerom radnice je vytvoriť v parku relaxačnú zónu pre zlepšenie možnosti trávenia voľného času pre všetky skupiny obyvateľov a návštevníkov mesta. Revitalizácia konkrétne počíta s odstránením nevyhovujúcich druhov rastlín a náletových drevín či výrubom suchých stromov, čím by sa dosiahlo celkové presvetlenie a otvorenie sa parku, ale i zmena jeho celkového vzhľadu, a to aj prostredníctvom novej výsadby rastlín a stromov.       

Ako ďalej ozrejmil Benca, úprava verejnej zelene je prvou etapou celkovej obnovy parku za asi 220 000 eur, na ktorú už mesto spracovalo projektovú dokumentáciu. "Tá rieši komplexnú revitalizáciu parku už aj s chodníkmi, cestami, parkovacími miestami," spresnil. Zámer obnovy odsúhlasil aj mestský architekt, pričom väčšinu plánovaných prác má samospráva záujem realizovať formou dobrovoľníckej činnosti.      

Zámer realizácie prvej etapy projektu, ako i kofinancovanie mestom, schválili prievidzskí mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom mája. Zároveň odsúhlasili ďalšiu etapu revitalizácie parku v súlade s projektovým zámerom mesta. V prípade, že radnica nezíska na projekt mimorozpočtové zdroje, v zmysle uznesenia mestského zastupiteľstva zabezpečí jeho postupné dofinancovanie z rozpočtu mesta tak, aby celkovú obnovu parku ukončila do roku 2018.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.07.2016
Šaľa podporí z občianskeho rozpočtu dva projekty
Šalianska radnica podporí dva projekty z občianskeho, takzvaného participatívneho rozpočtu. Mesto na tento účel vyčlenilo 5000 eur.
viac
29.08.2016
V Radaticiach chcú okolo miestneho kaštieľa zriadiť park
Centrum dedinky Radatice, okres Prešov, zdobí neskoroklasicistický kaštieľ z polovice 19. storočia. Ten bol pôvodne sídlom tamojších zemepánov, dnes je tu obecný úrad, knižnica a spoločenské miestnosti využívajú aj miestni seniori.
viac
09.06.2017
Stropkov rekonštruuje historický park, deťom odovzdali ďalšie nové ihriská
Postupná obnova centra mesta prebieha v Stropkove aj v tomto roku. Aktuálne finišujú s terénnymi a sadovými úpravami historického parku. Vlani tam bolo kompletne zrekonštruované a vymenené kované oplotenie, teraz sa zamerali na revitalizáciu zelene, starej fontány a mobiliáru.
viac
30.12.2017
Park pred úradom práce v Prievidzi zrevitalizujú za asi 200 000 eur
Park pred úradom práce v Prievidzi sa budúci rok dočká obnovy. Na revitalizáciu priestranstva so zeleňou, súsoším sv. Cyrila a Metoda či fontánou vyčlenila samospráva Prievidze financie v budúcoročnom rozpočte.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %