Štvrtok 22.04.2021
Dnes má meniny 
Slavomír
°C
18.07.2016 03:38

Šaľa podporí z občianskeho rozpočtu dva projekty


Námestie sv. Trojice so sochou sv. Trojice a Rímsko-katolícky kostol sv. Margity.


Šalianska radnica podporí dva projekty z občianskeho, takzvaného participatívneho rozpočtu. Mesto na tento účel vyčlenilo 5000 eur.


Z tejto sumy bude podporený projekt s názvom Trojkolkou bezpečne. Jeho cieľom je zveľadenie starej betónovej plochy pri detskom ihrisku na Ulici L. Novomeského tak, aby slúžila deťom napríklad na bicyklovanie či písanie kriedou.      

Sumu 3000 eur vyčlenilo mesto na spevnenie plochy asfaltom, pri rekonštrukcii sa spevní aj jej podklad. „Na ďalších prácach sa budú podieľať aj predkladatelia žiadosti. Rodiny z tejto ulice plánujú participovať na úpravách okolo plochy, vrátane skrášľovania okolia. V meste to bude prvá betónová plocha, ktorú mesto opraví a oživí,“ uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.      

Cieľom druhého projektu je revitalizácia detského ihriska vo vnútrobloku ulíc 8. mája a J. M. Hurbana. Obyvatelia tejto lokality žiadajú v rámci projektu vybudovanie šmýkačky so schodíkmi, preklápaciu hojdačku a kresliacu tabuľu. „Aj v tomto prípade je iniciatíva obyvateľov sídliska zjavná. Pod nápad sa totiž podpísalo takmer 50 obyvateľov okolia. Po osadení herných prvkov sa budú podieľať aj na ostatných prácach v okolí ihriska,“ povedala Kollerová.       

Ako doplnila, záujem verejnosti o podieľanie sa na mestskom rozpočte v Šali rastie. Kým minulý rok prišli na radnicu dve žiadosti, v tomto roku sa už o financie z občianskeho rozpočtu uchádzalo päť projektov. „Komisia určená na ich posudzovanie zatiaľ odporučila trom žiadostiam nevyhovieť z rôznych dôvodov. Dva schválené projekty sa stanú realitou na jeseň tohto roka. Mesto zabezpečí realizáciu technicky, na ostatných prácach sa budú podieľať obyvatelia,“ dodala Kollerová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2016
Radnica má záujem zrevitalizovať park pred úradom práce
Zrevitalizovať park pred úradom práce v širšom centre mesta má záujem prievidzská radnica. Na prvú etapu projektu za viac ako 220 000 eur, ktorá má riešiť obnovu jeho verejnej zelene, žiada financie z nadácie.
viac
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
08.12.2016
Na realizáciu zámerov obyvateľov vyčlenila radnica 40 000 eur
Po prvý raz budú môcť obyvatelia Prievidze rozhodovať o pridelení financií mesta na rôzne projekty. Na tento účel vyčlenila samospráva v budúcoročnom rozpočte 40 000 eur.
viac
09.03.2017
Mesto Šaľa ukončilo hospodárenie v minulom roku s prebytkom
Mestu Šaľa sa podarilo pri hospodárení v roku 2016 dosiahnuť prebytok. Ako informovala radnica, celkové príjmy mesta dosiahli sumu 16 035 840 eur. Pri výdavkoch v hodnote 15 282 510 eur tak dosiahnutý prebytok predstavuje 753 330 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %