Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
13.04.2024 08:00

NKN spúšťa nový grantový program Eko ďalej


Webbanner Eko ďalej. Zdroj: www.nkn.sk


Nitrianska komunitná nadácia (NKN) spúšťa nový grantový program Eko ďalej. Žiadatelia môžu v rámci neho získať na rôzne ekologické projekty dotáciu do výšky 2500 eur.


Ako uviedla NKN, cieľom programu je podporovať verejnoprospešné aktivity a kreatívne nápady občanov Nitry. "Ich účelom má byť zvyšovanie a ochrana biodiverzity, znižovanie emisií oxidu uhličitého a prispôsobenia sa klimatickej zmene. Podporené môžu byť aj aktivity zamerané na minimalizáciu tvorby odpadu a zefektívnenie separovaného zberu komunálneho odpadu či na zvyšovanie environmentálneho povedomia obyvateľov mesta," informovala NKN.         

O granty z programu Eko ďalej môžu žiadať organizácie a neformálne skupiny. "Projekty musia byť realizované na katastrálnom území Nitry. Uzávierka programu je 6. mája 2024," doplnila NKN.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
Bojnický letný slnovrat 2016 už tento víkend
Oblastná organizácia cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE organizuje v sobotu 18. 6. v Bojniciach 2. ročník multižánrového podujatia, ktorého hlavným cieľom je propagácia potenciálu cestovného ruchu v známej a obľúbenej turistickej destinácii.
viac
24.08.2016
Pozvánka na Janíkovský ohnivák
Mesto Nitra pozýva v sobotu 27. augusta na X. ročník Janíkovského ohniváka. Podujatie, ktoré sa uskutoční na Futbalovom štadióne v nitrianskej mestskej časti Janíkovce, ponúkne vynikajúcu zábavu i skvelé občerstvenie.
viac
18.04.2020
Verejné hlasovanie určilo projekty podporené z participatívneho rozpočtu
Projekty, ktoré podporia z nitrianskeho grantového programu Mením Moje Mesto, sú už známe. Ľudia vo verejnom hlasovaní vyberali z 29 verejnoprospešných zámerov. Finančnú podporu získa desať projektov, ktoré dostali najviac hlasov.
viac
15.06.2021
NKN podporí projekty zamerané na obnovu verejných priestorov
Aktivisti, dobrovoľníci a neformálne združenia majú ešte tri dni na to, aby požiadali o podporu z grantového programu s názvom Upracme si spolu. Nitrianska komunitná nadácia (NKN) môže na úspešné zámery poskytnúť z programu dotáciu do 1000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %