Štvrtok 29.10.2020
Dnes má meniny 
Klára
°C
22.09.2020 07:52

Nitrianska hudobná jeseň opäť ponúkne koncerty vážnej hudby


Snímka zdroj: (nitra.eu).


Slovenský komorný orchester svojím koncertom otvorí 8. októbra v poradí 15. ročník medzinárodného podujatia Nitrianska hudobná jeseň. Ako informovala radnica, cyklus koncertov sa bude v priebehu októbra konať vždy o 18. hodine v Synagóge.


Tu sa nitrianskemu publiku predstaví 11. októbra aj české zoskupenie Jozef Suk a Piano Quartet. „Zaujímavý program je pripravený aj na 15. októbra. Predstaví sa Jozef Lupták na violončele a Ensemble Opera Diversa. V programe odznejú skladby od Kyasa, Bacha, Janáčka a Haydna,“ uviedol Andrej Jančovič z mestského úradu.      

Zároveň upozornil na program, ktorý je v rámci Nitrianskej hudobnej jesene pripravený na 18. októbra. Pôjde o kombináciu umeleckého slova o živote generála Milana Rastislava Štefánika v podaní Božidary Turzonovovej a speváckeho vystúpenia Danubius Octet Singers, pričom dirigovať a hrať na klavíri bude Daniel Simandl.      

O niekoľko dní neskôr bude synagóga patriť gitarovému koncertu Mertz Guitar Dua, ktoré sa predstaví 22. októbra. Nitriansku hudobnú jeseň uzavrie koncert v podaní Komorného orchestra ZOE, ktorý sa uskutoční 25. októbra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2017
Nitrianska hudobná jar prináša vynikajúce umelecké zážitky
Prierezom operou Wolfganda Amadea Mozarta Don Giovanni sa vo štvrtok 16. marca začala Nitrianska hudobná jar 2017.
viac
20.03.2019
Na otváracom koncerte Nitrianskej hudobnej jari zaznie aj Malá nočná hudba
Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala pod umeleckým vedením Ewalda Danela vo štvrtok 21. marca v priestoroch nitrianskej Synagógy slávnostne otvorí 46. ročník Nitrianskej hudobnej jari. V ich podaní zaznie v tento večer okrem iných melódií aj populárna Malá nočná hudba W. A. Mozarta.
viac
01.08.2020
Centrum voľného času v Nitre pripravilo pre deti zaujímavý program
V denných letných táboroch sa počas dvoch mesiacov prázdnin vystrieda približne 260 detí, ďalších 70 trávi prázdniny v letných monotematických školách.
viac
06.10.2020
Filmový festival Pocity Film 2020 sa napriek obmedzeniam uskutoční
Jedenásty ročník filmového festivalu POCITY FILM sa napriek prísnym obmedzeniam a zmenám v programe uskutoční v plánovanom termíne. Festival sa bude konať od 8. do 13. októbra vo veľkokapacitných premietacích sálach Kina Scala a multiplexu Cinemax.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %