Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
06.10.2020 08:00

Filmový festival Pocity Film 2020 sa napriek obmedzeniam uskutoční


Banner.


Jedenásty ročník filmového festivalu POCITY FILM sa napriek prísnym obmedzeniam a zmenám v programe uskutoční v plánovanom termíne. Festival sa bude konať od 8. do 13. októbra vo veľkokapacitných premietacích sálach Kina Scala a multiplexu Cinemax.


Z dôvodu reštrikcií uvalených na organizovanie kultúrnych podujatí sa festival bude tento rok niesť v komornej atmosfére. Aktuálne nariadenia povoľujú v kine maximálne 50 divákov, takisto platí zákaz konzumácie jedla či nápojov na podujatiach. Pôvodne sa mal festival odohrávať aj v Sklade hudby Stromoradie a v malej dvadsať miestnej sále Panorámka v kine Scala. Z dôvodu bezpečnosti sa festival bude konať výhradne vo veľkých premietacích sálach. Kapacita kina Scala prevyšuje povolený počet divákov sedemnásobne.

Diváci neuvidia dva pôvodne avizované filmy - Služobníci a Krajina ve stínu. V prípade už zakúpených vstupeniek na tieto zrušené premietania budú divákom vrátené peniaze. Ostatné zmeny v programe sa týkajú premietacích miest a časov. Zo siedmych festivalových dní je šesť. Malí i veľkí diváci budú mať možnosť vidieť od štvrtka do utorka devätnásť precízne vybraných dlhometrážnych filmov rozdelených do piatich sekcií. Sekcia Naše pocity je zameraná na domácu kinematografiu, Pocity susedov zaostrí tento rok na českú kinematografiu, ďalšími sekciami sú Pocity zo sveta, Pocity deťom a Ozveny Febiofestu -medzinárodného festivalu filmových klubov.

Obmedzenia nám veľmi výrazne zredukovali osobnú účasť filmových tvorcov, nebude to však úplne bez nich. Vážime si to, keďže kinosály zostanú nenaplnené. Účasť prisľúbili hlavní protagonisti filmov Raj na zemi - Andrej Bán a Zlatá zem - Roland Noga.

V programe ostáva aj jedna z najočakávanejších projekcií - Punk je hned! sprevádzaná živou hudobnou improvizáciou gitarového experimentátora a skladateľa Davida Kollara. Ocenenie pre Davida Kollara za najlepšiu filmovú hudbu za rok 2019 od Slovenskej filmovej a televíznej akadémie je najlepšou pozvánkou prísť a vychutnať si Davidovo umenie naživo. Veríme, že milovníci filmu do kín prídu a odnesú si so sebou silné zážitky, ktoré v nich budú ešte dlho dozrievať. My robíme všetko preto, aby to bolo možné. Záleží nám na tom, aby sa diváci počas celej návštevy festivalu cítili príjemne a bezpečne.

Kompletný aktualizovaný program festivalu nájdete na stránke: www.pocityfilm.sk

Autor: (nš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2018
O týždeň sa v Prešove začína festival Pocity film 2018
Filmový festival Pocity Film 2018 sa uskutoční v prešovských kinách a kluboch od 9. do 14. októbra po deviatykrát. Diváci sa môžu tešiť na slovenské i zahraničné filmy, ocenené na mnohých prestížnych festivaloch. Premietať sa bude v Cinemaxe a v Kine Scala, kde vybrané filmy uvedú atraktívni hostia.
viac
24.09.2020
Festival Prešov číta rád bude i v online priestore
Festival čítania s názvom Prešov číta rád organizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava aj tento rok.
viac
21.10.2020
Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia
V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.
viac
23.10.2020
Operatívna informácia k rokovaniam zastupiteľstiev
Združenie miest a obcí Slovenska sa intenzívne venuje usmerňovaniu a konzultáciám pre samosprávy vo vzťahu k organizovaniu a priebehu rokovaní obecných a mestských zastupiteľstiev v tomto náročnom období.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %