Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
18.04.2020 08:00

Verejné hlasovanie určilo projekty podporené z participatívneho rozpočtu


Ilustračná snímka: (int.).


Projekty, ktoré podporia z nitrianskeho grantového programu Mením Moje Mesto, sú už známe. Ľudia vo verejnom hlasovaní vyberali z 29 verejnoprospešných zámerov. Finančnú podporu získa desať projektov, ktoré dostali najviac hlasov.


Najväčší počet hlasov získal zámer letného premietania na sídlisku Diely, na druhom mieste sa umiestnil projekt zameraný na podporu pohybu detí. Tretí najväčší počet hlasov získal zámer organizovať komunitné stretnutia na sídlisku Chrenová.

Verejnosť v hlasovaní podporila aj projekty zamerané na dobudovanie súčasných a výstavbu nových športovísk i na organizáciu rôznych kultúrnych, komunitných  a športových podujatí. Sú medzi nimi aj ekologické aktivity, ktorých cieľom je vybudovanie kompostoviska, recyklácia odpadov, výsadba rozária či čistenie prírody.

Grantový program Mením Moje Mesto je financovaný z participatívneho rozpočtu mesta Nitra a spravovaný Nitrianskou komunitnou nadáciou (NKN). V tomto roku je v ňom vyčlenených 40 000 eur. O projektoch, ktoré získajú grant, rozhodovala verejnosť formou internetového hlasovania od 16. marca do 15. apríla. Celkovo sa doň zapojilo 5830 ľudí.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2017
V rámci grantového programu Šariš ľuďom rozdelili 16 000 eur
Šesť neziskových organizácií uspelo v grantovom programe Šariš ľuďom, v rámci ktorého si rozdelia 16 000 eur. O finančnú podporu sa uchádzalo 20 žiadateľov.
viac
16.07.2020
Radnica plánuje v rámci participácie podporovať veľké projekty
Mesto Trstená plánuje v budúcom roku prejsť na tzv. vyšší level v rámci participácie občanov na rozvoji samosprávy. Znamená to, že namiesto malých projektov do 500 eur radnica začne prioritne finančne podporovať veľké projekty.
viac
15.06.2021
NKN podporí projekty zamerané na obnovu verejných priestorov
Aktivisti, dobrovoľníci a neformálne združenia majú ešte tri dni na to, aby požiadali o podporu z grantového programu s názvom Upracme si spolu. Nitrianska komunitná nadácia (NKN) môže na úspešné zámery poskytnúť z programu dotáciu do 1000 eur.
viac
25.10.2022
Tesco opäť daruje 170-tisíc eur na podporu projektov po celom Slovensku
Grantový program Tesca - Vy rozhodujete, my pomáhame – už po 12.-krát pozýva neziskové organizácie, občianske združenia, školy a škôlky, mestá i obce, aby sa uchádzali o finančnú podporu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %