Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
28.03.2024 09:00

Bratislava bude centrom medzinárodnej diskusie o tvorbe miest pre deti


Snímka zdroj: startwithchildren.com


Mesto Bratislava bude koncom mája centrom medzinárodnej diskusie o tvorbe miest, ktoré sú bezpečnejšie, zelenšie a ohľaduplnejšie voči potrebám detí. Diskutovať na túto tému bude viac ako 30 svetových odborníkov.


Stretnú sa na medzinárodnej konferencii Start with children: The Bratislava Summit 2024, ktorá sa bude konať koncom mája (28. - 29. 5.) v Starej tržnici.         

"Konferencia je o ďalšom úsilí posunúť sa do špičky miest, ktoré sa usilujú zlepšiť svoju situáciu, čo sa týka detí. Je to prvá konferencia, ktorá dáva dokopy komplexný pohľad na deti v meste," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii primátor Bratislavy Matúš Vallo s tým, že ambíciou je byť lídrom, čo sa týka detí a starostlivosti o ne.         

Troma hlavnými témami samitu budú udržateľné plánovanie mesta, tvorba verejných priestorov s ohľadom na potreby detí, klimatická odolnosť. Prvý deň má byť venovaný témam ako klimatická kríza, adaptácia na extrémne počasie, prosperujúce susedstvá a spoločnosť ako hra a každodenná sloboda. Počas druhého dňa by sa mali otvoriť témy ako vytváranie miest s deťmi, participácia, práca so susedstvom, mesto a starostlivé komunity či vzťah detí k prírode, vedenie detí k aktivizmu a deti a mobilita.      

Konferencia má priniesť hlavný program aj sprievodné aktivity. Ponúkne prednášky, panelové diskusie, workshopy či prehliadky v historickom centre Bratislavy. O dôležitosti zamerať sa pri plánovaní miest prioritne na potreby detí budú hovoriť starostovia, primátori, architekti, urbanisti či ľudia zasadzujúci sa o záchranu planéty z celého sveta. V rámci sprievodného programu by mal byť otvorený aj Pavilón na hranie, ktorý je súčasťou projektu Mesto pre deti. Pripravené budú workshopy pre deti na témy urbánneho rozvoja, udržateľnosti či ekológie.         

Medzinárodný samit organizuje Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s hlavným mestom. Bližšie informácie sú zverejnené na webovej stránke www.startwithchildren.com.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Vo štvrtok skončilo ročné predsedníctvo Slovenska v Dunajskej stratégii
V júli sa v hlavnom meste Slovenska konal 7. európsky samit regiónov a miest, kým počas týchto dní (2. – 4. novembra) sa tu koná 5. výročné fórum Dunajskej stratégie.
viac
22.08.2018
Diskusný večer bude venovaný vplyvu klimatických zmien na migráciu
Do roku 2050 môže byť viac ako 140 miliónov ľudí nútených opustiť svoje domovy pre neúrodu, nedostatok vody, záplavy či stúpanie hladiny morí, ktoré zapríčinia klimatické zmeny.
viac
05.09.2018
Medzinárodná konferencia pripomenie dejiny a odkaz tábora Sobibor
Na pôde Univerzitnej knižnice Bratislava (UKB) sa v utorok uskutočnila medzinárodná konferencia, ktorá pripomenula tragické udalosti zo Sobiboru. V niekdajšom nacistickom vyhladzovacom tábore na území dnešného Poľska prišlo v období od apríla 1942 do októbra 1943 o život približne 170-tis. Židov.
viac
17.02.2020
Modely legislatívnej ochrany menšinových práv predstaví medzinárodná konferencia
Vytvoriť platformu na diskusiu o filozofii novej legislatívy v oblasti práv národnostných menšín a prezentovať inšpiratívne modely ochrany týchto práv sú základné ciele medzinárodnej konferencie s názvom Legislatívne modely ochrany práv národnostných menšín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %