Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
15.01.2022 10:10

Aktualizácia Príručky k oprávnenosti výdavkov pre národné projekty


OP ŽP - logo


Ministerstvo životného prostredia SR ako Riadiaci orgán pre Operačný program Kvalita životného prostredia zverejnilo aktualizovanú verziu Príručky k oprávnenosti výdavkov pre národné projekty OP KŽP, verzia 1.6, platnú a účinnú od 14. januára 2022.


Aktualizáciou Príručky došlo predovšetkým k:

- zosúladeniu Príručky s aktualizovaným znením Systému riadenia EŠIF, verzia 11, MP CKO č. 6, verzia 6, MP CKO č. 18, verzia 5, a to v celom texte Príručky;

- aktualizácii časti venovanej verejnému obstarávaniu a obstarávaniu (kap. 3.2 Príručky), z dôvodu vydania Jednotnej príručky pre žiadateľov/prijímateľov k procesu a kontrole verejného obstarávania/obstarávania zo strany CKO;

- doplneniu novej kap. 6.5, venovanej odbornému autorskému dohľadu, do Príručky;

- aktualizácii kap. 6.13 Príručky, venovanej dani z pridanej hodnoty a iným daniam, za účelom jej zosúladenia s príručkou EK k podmienkam oprávnenosti DPH;

- doplneniu nového postupu na overovanie hospodárnosti výdavkov (Víťazná cenová ponuka alebo návrh zmluvy úspešného uchádzača z procesu VO/obstarávania) do kap. 9.1 Príručky;

- vecnému precizovaniu a štylistickým úpravám v celom texte Príručky.

Príručka v znení verzie 1.6 sa pre žiadateľov stáva záväznou vtedy, keď sa na túto verziu Príručky odvoláva konkrétne vyzvanie na predloženie národného projektu.

Príručka je prístupná TU.

Autor: Zdroj: zmos.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.05.2017
Na projekty oživenia okolia Dunaja poputuje vyše 55 000 eur
Na podporu projektov na kultivovanie a oživenie prostredia Dunaja a Malého Dunaja poputuje z Dunajského fondu vyše 55 000 eur. Peniaze v rámci druhej grantovej výzvy získalo osem projektov neziskových organizácií. Podporené budú aktivity od Bratislavy až po Komárno.
viac
31.10.2017
Od dnes začína elektronické žrebovanie hodnotiteľov eurofondových projektov
Od utorka (31. 10. 2017) vstupujú do platnosti ďalšie opatrenia na zvýšenie transparentnosti a zjednodušenie čerpania eurofondov. Hlavnou zmenou sú nové pravidlá pri hodnotiteľoch projektov. Odteraz sa budú musieť elektronicky žrebovať.
viac
18.12.2019
MŽP plánuje spustiť mobilnú aplikáciu na kontrolu nelegálnej ťažby v NP
Ministerstvo životného prostredia SR chce spustiť mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej budú môcť ľudia nahlasovať nelegálny výrub či prepravu dreva v národných parkoch.
viac
17.01.2022
Aktualizácia Akčného plánu regiónu Horná Nitra
Z Fondu na spravodlivú transformáciu Slovensko získa 459 miliónov eur. Vláda schválila aktualizáciu Akčného plánu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %