Štvrtok 03.12.2020
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
14.11.2020 04:05

Noc múzeí a galérií v réžii TSK sa tento rok odohrá vo virtuálnom priestore


Ilustračný výrez plagátu


Noc múzeí a galérií v réžii Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) sa tento rok odohrá online. Na špeciálnu prehliadku pozýva verejnosť krajské Hornonitrianske múzeum v Prievidzi aj Trenčianske múzeum v Trenčíne.


Ako informovala Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu TSK, aktuálna situácia múzejníkov neodradila a pre svojich priaznivcom pripravili viaceré aktivity, ktoré sa odohrajú vo virtuálnom priestore.       

„Trenčianske múzeum pripravilo pre online návštevníkov virtuálny lektorský výklad k nedávno otvorenému Južnému opevneniu Trenčianskeho hradu, videoprezentáciu a prednášku o bohatom fonde muzeálnej knižnice, aj prednášku o epidémiách v dejinách Trenčína. Prezentácie budú dostupné na stránke múzea a na YouTube kanáli Trenčianskeho hradu,“ informovala Gajdošíková.

Hornonitrianske múzeum v Prievidzi odprezentuje na sociálnych sieťach vybrané druhy muzeálií. Diváci nahliadnu do tajomstiev výroby čepca, pripomenú si všestranne nadaného rodáka Vavrinca z Nedožier a na záver si vypočujú nezabudnuteľné rozprávanie zachytávajúce okamihy doby i ľudí hornonitrianskeho regiónu.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2018
Noc múzeí a galérií na Dukle vyvrcholí posedením pri Vatre víťazstva
Do kampane Noc múzeí a galérií sa zapája aj Vojenské historické múzeum, ktoré 19. mája ponúka návštevníkom prehliadku Centrálnej expozície vo Svidníku a exponátov umiestnených v Parku bojovej techniky a tiež výstup na Vyhliadkovú vežu na Dukle. Program sa začína o 16. h a potrvá do polnoci.
viac
07.05.2019
Noc múzeí a galérií ponúkne bohatý program
Počas pravidelného podujatia Noc múzeí a galérií pripravujú kultúrne inštitúcie v Nitre na tretiu májovú sobotu bohatý program. Do podujatia, ktoré sa koná 18. mája, sa zapoja viaceré galérie a múzeá.
viac
09.05.2019
Noc múzeí a galérií v Andrássyovskom kaštieli bude v športovom duchu
V športovom duchu sa ponesie nadchádzajúca Noc múzeí a galérií v Andrássyovskom kaštieli v Betliari pri Rožňave. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka Múzea Betliar Judita Krajčiová.
viac
16.05.2019
Počas Noci múzeí a galérií otvoria výstavy o Maduare a kostýmoch Sissi
Otvorenie nových výstav o skupine Maduar a o kostýmoch cisárovnej Sissi, prednáška či predstavenie regionálneho kulinárskeho produktu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %