Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
11.04.2024 04:55

Múzeum Bojnice pripravuje ďalší ročník podujatia so strašidlami


Ilustračná snímka (TASR)


Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice pripravuje ďalší ročník strašidelného podujatia. Hororovo-romantický príbeh Spiritus Mortis vzniká v medzinárodnej spolupráci, prináša nový pohľad na estetiku aj inovatívny prístup k spôsobu hrania.


Informovala o tom PR manažérka SNM - Múzea Bojnice Petra Gordíková.  "Tradícia strašidelných podujatí na Bojnickom zámku sa oficiálne začala písať už v roku 1994, keď sa zrodil Medzinárodný festival duchov a strašidiel. Aj keď odvtedy prešlo podujatie mnohými zmenami, stále patrí medzi návštevnícky najobľúbenejšie," pripomenula Gordíková.         

O priazeň návštevníkov sa tento rok podľa nej uchádza projekt pod názvom Spiritus Mortis, ide o hororovo-romantický príbeh odhaľujúci partnerský vzťah naplnený vášňou, zradou a pomstou. Dielo pre SNM - Múzeum Bojnice pripravuje kreatívna dvojica Peter Serge Butko a Ivan Remiaš. Ako sami hovoria, využívajú prvky gotického romantizmu, ktorý ponúka skvelú možnosť prerozprávať jednoduchý, ale mystikou a tragédiou naplnený dej.         

"Spiritus Mortis nie je len podujatie pre návštevníkov túžiacich po strašidelných zážitkoch. Na svoje si prídu aj diváci so záujmom o divadelné umenie a netradičné vizuálne riešenia. Veľmi výraznou zložkou projektu je hudba berúca dych, komponovaná špeciálne pre toto podujatie," priblížila ďalej PR manažérka múzea.         

Tohtoročnou dlho očakávanou novinkou je podľa nej možnosť zakúpiť si vstupenky na podujatie v predpredaji webovej stránke múzea.         

Podujatie Spiritus Mortis sa uskutoční na prelome apríla a mája. Prehliadky sa budú konať od 25. do 28. apríla a následne od 4. do 8. mája.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.04.2017
Na Bojnickom zámku upália bosorku
Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice tento rok počas Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel predstaví tajomný príbeh Vladislava Opoľského. Medzinárodný festival duchov a strašidiel prinesie každoročnú dávku tajomna a strachu v termínoch 27. 4. – 1. 5. 2017 a 3. 5. – 6. 5. 2017.
viac
26.10.2020
Kultúra sa presúva do online priestoru
V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.
viac
26.07.2021
SNM-Múzeum Bojnice pripravilo pre návštevníkov večerné prehliadky nádvorí zámku
Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice rozšírilo ponuku služieb návštevníkom o večerné prehliadky nádvorí Bojnického zámku. Od utorka 27. júla sa tak budú môcť prejsť po areáli aj po ukončení dennej prevádzky múzea. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.
viac
10.01.2023
Najúspešnejšie podujatia vlaňajška na Oravskom hrade boli zamerané na rodiny
Najúspešnejšie podujatia minulého roka na Oravskom hrade boli zamerané na detského návštevníka a rodiny. Patrili medzi ne Rozprávkový hrad, večerná prehliadka či Mikuláš. Uviedla to riaditeľka Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava Mária Jagnešáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %