Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
08.09.2021 12:55

Šaľa: Verejnosť môže nominovať osobnosti, ktoré si zaslúžia ocenenie mesta


Ilustračná snímka, zdroj: Slovo Šaľanov


Šalianska radnica hľadá aj tento rok osobnosti, ktorým udelí niektoré z mestských ocenení. Ľudí, ktorí prispeli k rozvoju Šale, môže navrhnúť aj verejnosť. Nominácie je potrebné poslať na mestský úrad do konca septembra.


Mesto pravidelne udeľuje Čestné občianstvo mesta Šaľa a Cenu mesta Šaľa. Návrhy môžu obsahovať aj meno osoby, na počesť ktorej by sa mali zhotoviť a umiestniť pamätná tabuľa, busta, socha či pomník.       

Vlani mesto udelilo ocenenia štyrom osobnostiam. Čestné občianstvo získal vysokoškolský pedagóg Alojz Kopáčik. Cena mesta Šaľa bola udelená spoluorganizátorke kultúrneho a spoločenského života Márii Putyerovej, bývalej hlavnej kontrolórke mesta Alžbete Sedliačikovej a Františkovi Liptaiovi, ktorý sa dlhoročne venuje športovej streľbe.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.11.2016
Mestá v Nitrianskom kraji poplatok za rozvoj nezavádzajú
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj nenašiel v Nitrianskom kraji priaznivcov. Poplatok za rozvoj sa jednotlivé mestá rozhodli nezavádzať. Krajské mesto Nitra podľa vyjadrenia z odboru daní a poplatkov momentálne neplánuje zavedenie poplatku za rozvoj.
viac
30.09.2020
Medzi držiteľmi Ceny TTSK sú aj ľudia z boja proti COVID-19
Za osobitný prístup k rozvoju kraja, vynikajúce tvorivé činy a výsledky ocenil v utorok Trnavský samosprávny kraj (TTSK) tri desiatky osobností a kolektívov.
viac
03.11.2020
Verejnosť môže posielať nominácie na ocenenie Tvorivý čin roka
Mesto Šaľa aj tento rok vyhlásilo anketu Tvorivý čin roka. V rámci nej oceňuje jednotlivcov i kolektívy za ich prácu v oblasti kultúry.
viac
16.07.2021
Nový generel určí ďalší rozvoj dopravy v meste Šaľa
Rozvoj dopravy v Šali sa bude riadiť podľa nového generelu dopravy. Dokument, ktorý už schválilo mestské zastupiteľstvo, rieši vývoj dopravnej politiky v meste vrátane parkovania či rozvoja cyklistickej dopravy. Zaoberá sa tiež prognózami a návrhmi riešenia dopravných problémov v budúcnosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %