Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
21.02.2020 01:35

ZMOS sprístupnil svoju knižnicu


Logo ZMOS.


Združenie miest a obcí Slovenska na svojej webovej stránke zriadilo novú rubriku. Ide o Knižnicu ZMOS, ktorá je verejne prístupná a ponúka publikácie, analýzy aj dopadové štúdie, ktoré združenie priebežne vypracováva.


Združenie miest a obcí Slovenska v minulosti participovalo na rôznych projektoch a aj momentálne realizuje projektové aktivity, ktorých súčasťou sú aj publikácie analytického zamerania. Svojím obsahom reagujú na pomerne široké kompetencie miestnej územnej samosprávy a verejné politiky realizované komunálom.

Nakoľko tieto publikácie sú prístupné na svojich vlastných webových stránkach, rozhodli sme sa vytvoriť špeciálnu rubriku na webovej stránke združenia, kde budú verejne prístupné každému, koho svojim zameraním, obsahom, ale aj výpovednou hodnotou zaujmú. Na webe ZMOS je preto vytvorená špeciálna rubrika s názvom Knižnica ZMOS, kde je v tomto momente 14 publikácií a ďalších minimálne 7 pribudne v priebehu tohto roka.

Aj touto formou chceme prispieť ku kvalite sociálneho dialógu a podpore informovania čo najširšieho okruhu ľudí. Naďalej zostanú tiež verejne prístupné aj prezentácie zo školení, seminárov a workshopov, ktoré ZMOS intenzívne organizuje v regiónoch, avšak budú súčasťou rubrík na web stránke, ktoré sa venujú konkrétnym projektom a to Modernizácii miestnej územnej samosprávy a Podpore kvality sociálneho dialógu.

Autor: (Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2018
Virtuálna prehliadka Popradu sprístupnila veže dvoch kostolov
Mesto Poprad sprístupnilo pre návštevníkov webovej stránky poprad.sk virtuálnu prehliadku prostredníctvom 13 vyhliadkových bodov.
viac
24.01.2018
Hľadá sa kniha roka PSK 2017
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v spolupráci s regionálnymi knižnicami finišuje so súťažou Kniha roka PSK 2017. Tituly, ktoré boli vydané v minulom roku a sú späté s regiónom, je možné nominovať do konca januára.
viac
15.11.2018
Spoločná bilancia komunálnych volieb na Slovensku a v Čechách
Krásno nad Kysucou - 13. novembra 2018 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora spolu s predsedom Svazu měst a obcí České republiky Františkom Luklom na tlačovej konferencii bilancovali výsledky nedávnych volieb do orgánov samospráv na Slovensku a v Čechách.
viac
03.04.2019
Odmeňovanie zamestnancov je otázkou reálnych možností samosprávy
ZMOS odmieta cielené útoky na ekonomickú stabilitu samospráv. Je neprijateľné, aby sa vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu vytváral obraz o tom, že mestá a obce majú tak značný nárast príjmov, že majú platiť výdavky za nové úlohy, ktoré sa v neúnosnej miere presúvajú na ich plecia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %