Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
28.03.2017 03:25

Vyhlásenie predsedu ZMOS: Učiteľom patrí mimoriadna vďaka a hlboká úcta


Michal Sýkora, predseda Združenia miest a obcí na Slovensku.


Bratislava 28. marec 2017 – Dnešný deň historický patrí Medzinárodnému dňu učiteľov a spája sa s narodením a odkazom Jána Amosa Komenského. Združenie miest a obcí Slovenska ho vníma ako príležitosť verejne oceniť tých, ktorí sú v mestách a obciach nositeľmi vzdelanosti.


Mestá a obce sú najväčšími zriaďovateľmi škôl a školských zariadení, historicky sú späté s výchovou a vzdelávaním, s poslaním, ktoré v školách plnia učitelia i nepedagogickí zamestnanci. Práve dnes si pripomíname výročie narodenia Jána Ámosa Komenského, s ktorým sa spája Medzinárodný deň učiteľov.

Preto aj touto formou chceme oceniť tých, ktorí v školách formujú našu najmladšiu generáciu, odovzdávajú jej vedomosti, učia kriticky a v širších súvislostiach myslieť, a tak upevňujú morálne hodnoty, bez ktorých by sme boli komunitami jednotlivcov, ale nie to, čo najviac potrebujeme – teda ambicióznou spoločnosťou rozhľadených a solidárnych ľudí.

Združenie miest a obcí Slovenska pri príležitosti dnešného sviatku vyjadruje všetkým zamestnancom v regionálnom školstve mimoriadnu vďaku a hlbokú úctu, lebo ich nenahraditeľný prístup k deťom, žiakom i študentom v každej generácii je nositeľom našej budúcnosti.

Autor: Michal Sýkora, predseda ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2018
ZMOS začal už v ére národných výborov, radil všetkým vládam SR
Od založenia Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v marci 1990 prešla samospráva obrovským vývojom. Keď ZMOS vznikal, v dnešnej podobe ani neexistovala, život v obciach riadili národné výbory, ktoré len kooptovali takú časť nových ľudí, aby v nich nemali väčšinu komunisti.
viac
29.06.2018
Vyhlásenie predsedu ZMOS k podpisu memoranda sociálnych partnerov
Združenie miest a obcí Slovenska vníma Memorandum ako deklaráciu dobej vôle a ďalší krok k naplneniu našej snahy o zvýšenie platov v celej verejnej správe. Podľa nás je to nástroj na hodnotenie kvality práce a tiež odbornosti našich zamestnancov.
viac
12.11.2018
Starosta Štrby je rekordérom, vo funkcii bude desiate volebné obdobie
Starosta Štrby Michal Sýkora je slovenským rekordérom, vo funkcii bude jubilejný desiatykrát. Po prvý raz v histórii však v komunálnych voľbách nemal súpera a svoju podporu mu vyjadrilo 767 tamojších obyvateľov.
viac
01.09.2021
Vyhlásenie ZMOS ku Dňu Ústavy SR
Združenie miest a obcí Slovenska pri príležitosti výročia prijatia Ústavy Slovenskej republiky zdôrazňuje, že skutočnú úctu k základnému zákonu štátu vyjadríme jej dodržiavaním a rešpektovaním.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %