Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
09.01.2018 06:34

Vo Svidníku nainštalujú 12 nových monitorovacích kamier


Svidník - Hlavné námestie.


Svidnícka samospráva sa v tomto roku intenzívnejšie zameria na znižovanie kriminality. Bezpečnosť na uliciach chce zabezpečiť rozšírením počtu monitorovacích kamier aj zriadením Miestnej občianskej poriadkovej služby.


Mesto na to získalo dotácie z verejných zdrojov. Informovala o tom hovorkyňa svidníckej radnice Kristína Tchirová.       

Mesto Svidník má schválenú dotáciu vo výške 10 000 eur z výzvy Ministerstva vnútra SR na 12 kamier, ktoré budú slúžiť na pokrytie verejných priestranstiev, na ktorých dochádza k protispoločenskej činnosti. Hovorkyňa uviedla, že celkový rozpočet na tento rozšírený monitorovací systém je 12 500 eur, pričom mesto sa bude na investícii spolupodieľať 20 percentami nákladov, čo predstavuje 2500 eur.       

Kamery rozmiestnia na Festivalovú ulicu k novým bytovkám nižšieho štandardu, na cintoríny k domu smútku a na Nižnom Svidníku. Mesto bude monitorovať aj športoviská - areál futbalového štadióna, ihrisko a priľahlé lokality na Nábrežnej ulici, tiež ihrisko na Karpatskej ulici. Digitálne kamery budú zaznamenávať uhol 104 stupňov, majú svietivosť do 50 metrov a ponúkajú tiež možnosť zaznamenávania zvuku.       

Primátor Svidníka Ján Holodňák uviedol, že mesto malo doteraz osem kamier, ktoré pokrývajú najmä jeho centrum. „Po výbornej správe o schválení nenávratného finančného príspevku na Miestnu občiansku poriadkovú službu, do ktorej zapojíme šesť pracovníkov, prichádzame s ďalšou pozitívnou informáciou o schválených prostriedkoch na rozšírenie kamerového systému. Je potešujúce, že v našom meste budeme mať obsiahnuté kamerami všetky rizikové oblasti a prinesieme bezpečnosť a poriadok ešte na vyššej úrovni,” povedal Holodňák.       

Tchirová doplnila, že kamery by mali začať inštalovať v jarnom období, aktuálne prebieha proces verejného obstarávania.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.11.2017
Výzvy na podporu kultúry a turizmu 2018 sú otvorené
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zverejnil 2. novembra 2017 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry a turizmu pre rok 2018. Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. decembra 2017.
viac
14.12.2017
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu
Desiatky mimovládnych organizácií požiadali o príspevok na envirovýchovu zo Zeleného vzdelávacieho fondu. Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) od októbra 2017 prijímalo žiadosti o podporu projektov zameraných na environmentálnu výchovu, vzdelávanie a osvetu.
viac
04.01.2018
Malých farmárov podporí agrorezort piatimi miliónmi eur
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyhlásilo výzvu na podporu malých farmárov. Chce tak pomôcť malým poľnohospodárom pri štarte podnikateľskej činnosti a rozvoji rastlinnej aj živočíšnej výroby v krajine.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %