Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
08.01.2018 02:15

Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách


Hlavné námestie. Snímka zdroj: (novezamky.sk).


Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.


Cieľom revitalizácie je vrátenie slávy Novým Zámkom prostredníctvom jeho historickej jedinečnosti a zároveň prebudenie života v meste. „Návrh je nekonvenčný, uprednostnil postulát, ktorým je námestie ako záhrada, zároveň zdôrazňuje renesančnú kvadratúru usporiadania,“ uvádza sa v ideovom architektonickom návrhu.       

Novému usporiadaniu Hlavného námestia bude dominovať osnova chodníkov, ktoré rozdelia priestor na kvadranty. Súčasťou vybavenia bude aj navrhované Panoptikum, ktoré má byť multifunkčným centrom kultúry v meste.       

Odhadované náklady na revitalizáciu Hlavného námestia sú približne 1,55 milióna eur. Radnica plánuje financovanie stavby po etapách. Postupne by tu malo dôjsť k archeologickému prieskumu, reštaurovaniu Súsošia svätej trojice, sprístupneniu katakomb, prekládke inžinierskych sietí a neskôr k samotným stavebným prácam.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2017
V Bratislave začínajú s revitalizáciou Námestia slobody
Hlavné mesto začína s revitalizáciou Námestia slobody. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal podpísal zmluvu o spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto a občianskym združením Dobré m(i)esto, založeným Nadáciou HB Reavis, ktoré v spolupráci s mestom zabezpečí potrebné práce pri revitalizácii územia.
viac
09.01.2018
Vo Svidníku nainštalujú 12 nových monitorovacích kamier
Svidnícka samospráva sa v tomto roku intenzívnejšie zameria na znižovanie kriminality. Bezpečnosť na uliciach chce zabezpečiť rozšírením počtu monitorovacích kamier aj zriadením Miestnej občianskej poriadkovej služby.
viac
19.05.2021
Prešov by mohol zmodernizovať a postaviť niekoľko nových trolejbusových tratí
Mesto Prešov má reálnu šancu získať nenávratný finančný príspevok v objeme viac ako 2 milióny eur zo zdrojov EÚ na projektové dokumentácie na modernizáciu trolejbusových tratí a na výstavbu nových trolejbusových tratí a meniarní. Návrh už schválila mestská rada.
viac
24.09.2021
Nové Zámky chcú dostať na Hlavné námestie viac zelene
Centrum Nových Zámkov má byť v budúcnosti zelenšie. Mesto pripravuje projekt s názvom Ozelenenie Hlavného námestia. Financovať ho chce z Environmentálneho fondu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %