Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
02.11.2021 10:00

V Nitre sa začne festival izraelských filmov


Ilustračná snímka, zdroj: Nitriansky hlásnik


V Nitre odštartuje siedmy ročník festivalu izraelských filmov Kolnoa. Začne sa 4. novembra v Synagóge, kde je naplánované premietanie dvoch hraných filmov. Následne sa festival presunie do Bratislavy a potom postupne do ďalších krajských miest.


Prvým premietnutým filmom bude dráma zo súčasnosti Svedectvo. Jej hlavný hrdina sa snaží dokázať, že sa v dedinke Lensdorf na sklonku druhej svetovej vojny uskutočnil masaker 200 židov, ktorí tam vykonávali nútené práce. „Námet na film vznikol podľa skutočných udalostí, ktoré sa udiali v dedine Rechnitz,“ uviedli organizátori. V rovnaký deň ponúkne festival aj druhý film, ktorým je triler Betlehem. Rozpráva o zložitom vzťahu medzi dôstojníkom izraelskej tajnej služby a jeho dospievajúcim palestínskym informátorom.       

V rámci siedmeho ročníka festivalu Kolnoa bude na Slovensku premietnutých celkovo deväť hraných a štyri dokumentárne filmy. „Všetky budú premietnuté v originálnej jazykovej verzii so slovenskými i anglickými titulkami. Organizátorom festivalu je Izraelské veľvyslanectvo v Bratislave v spolupráci s mestom Nitra a Kinoklubom Nitra,“ doplnili organizátori.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2018
Po ročnej prestávke pod Tatry opäť zavíta festival Viva Italia
Po ročnej prestávke do Popradu zavíta gastronomicko-kultúrny festival Viva Italia. Od 27. do 30. júna si organizátori pripravili niekoľko koncertov, vystúpení umelcov, talianskych filmov a predstavení pre deti. Súčasťou podujatia budú aj gastronomické stany so špecialitami a tradičné talianske trhy.
viac
29.07.2019
Nitra si pripomenie udelenie výsad slobodného kráľovského mesta
Mesto Nitra si pripomenie udelenie výsad slobodného kráľovského mesta historickým festivalom Kráľovská Nitra. Počas víkendu 31. augusta a 1. septembra sa Mestský park na Sihoti premení na veľké stredoveké predmestie s dobovými remeselníkmi, ukážkami stredovekej kuchyne, ale aj skutočnými rytiermi.
viac
27.09.2019
Agrofilm dozrel a opäť prináša bohatú úrodu
Medzinárodný filmový festival Agrofilm slávnostne otvoria v pondelok 30. septembra 2019 o 10,00 hod. na pôde jeho organizátora NPPC v Lužiankach.
viac
12.11.2019
Festival Vysoké hory Nitra ponúkne horské filmy i sprievodný program
Prehliadku horských filmov, výstavu fotografií i detský environmentálny program ponúkne v sobotu 16. novembra festival Vysoké hory Nitra. V poradí 14. ročník podujatia sa bude už tradične konať vo veľkej zasadačke nitrianskeho mestského úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %