Utorok 07.07.2020
Dnes má meniny 
Oliver
°C
05.03.2020 09:45

V MHD budú môcť cestujúci zaplatiť za lístok i cez mobilný telefón


Ilustračná snímka: (imhd.sk).


Cestujúci by mohli v autobusoch mestskej hromadnej dopravy v Prievidzi a Bojniciach v budúcnosti zaplatiť za lístok prostredníctvom mobilného telefónu.


S projektom prišla súkromná spoločnosť, prievidzská samospráva s ňou uzatvorí zmluvu o budúcej zmluve pri realizácii projektu. Rozhodli o tom tamojší mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

„Cieľom tohto projektu je zaviesť platbu mobilom v autobusovej doprave a ponúknuť cestujúcim komplexný produkt v zmysle mobility ako služby. Ide aj o spracovanie analýzy s cieľom získavania dát o pohybe obyvateľstva, toku verejnej dopravy, ktoré sa využijú na lepšie plánovanie projektov realizovaných v meste za účelom skvalitnenia života obyvateľov mesta,” povedal vedúci referátu pre projekty a investície mesta Ivan Benca.

Platbu za lístok prostredníctvom mobilu chce v prievidzskej MHD zabezpečiť žilinská spoločnosť TransData, ktorá na svoj projekt Inteligentná verejná doprava v meste Prievidza získala dotáciu od Ministerstva hospodárstva SR. S mestom plánuje uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve pri realizácii projektu a následne i zmluvu o spolupráci.

Prípravné práce na spustení systému zabezpečuje žilinská firma v spolupráci s dopravcom SAD Prievidza od začiatku tohto roka. Deklarovala, že pilotnú prevádzku systému plánuje spustiť v máji.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2016
Mobilná aplikácia IDS BK by mala byť realitou v roku 2017
Mobilná aplikácia Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) na vyhľadávanie spojov verejnej dopravy spolu s možnosťou priameho nákupu cestovných lístkov, by mala byť realitou v roku 2017.
viac
28.06.2017
Poslanci schválili vstup RegioJetu do integrovanej dopravy
Poslanci BSK schválili vstup dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Vďaka rozšíreniu integrovanej dopravy budú môcť ľudia vymeniť státie v zápchach za pohodlné a rýchle cestovanie z Kvetoslavova po celej Bratislave na jeden cestovný lístok.
viac
28.12.2017
Mesto do autobusov zavedie zariadenie na monitorovanie ich pohybu
Koncom roka končí zmluva medzi mestom Žiar nad Hronom a Slovenskou autobusovou dopravou (SAD) na prevádzkovanie spojov Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Žiarčania sa však nemusia obávať, pravidelné spoje MHD budú premávať aj od januára budúceho roku.
viac
13.05.2020
Cestovné v MHD platené cez SMS bude v Nitre lacnejšie
Cestovné lístky v nitrianskej mestskej hromadnej doprave (MHD) kúpené cez SMS budú lacnejšie. Takto zakúpený lístok bude mať navyše dlhšiu platnosť. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom májovom rokovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %