Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
16.12.2022 01:30

V MČ Ťahanovce vyrastie nová športová hala


Ilustračná snímka: (tasr).


V košickej mestskej časti (MČ) Ťahanovce vyrastie nová športová hala. Mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní schválili zabezpečenie financovania jej výstavby formou bankového úveru.


Mesto získalo na projekt dotáciu vo výške 1,2 milióna eur, dofinancovanie zo strany magistrátu má predstavovať sumu zhruba 2,5 milióna eur.

Športovisko na základnej škole s materskou školou vyrastie na pozemku, kde sa nachádzala pôvodná telocvičňa. Tú v roku 2021 zbúrali z dôvodu jej nevyhovujúceho technického stavu. Cieľom je vybudovať multifunkčnú voľnočasovú športovú halu na rozvoj amatérskeho športu pre športové, detské a mládežnícke kluby pôsobiace v nižších ligách v regióne. "Nové športovisko s kapacitou pre 100 divákov poslúži na tréningy a zápasy košických volejbalových, basketbalových, hádzanárskych, futsalových, bedmintonových a florbalových tímov predovšetkým v mládežníckych kategóriách," uvádza magistrát na svojej webovej stránke.

Mesto má na výstavbu vydané stavebné povolenie. Po tom, ako mestské zastupiteľstvo (MsZ) odobrilo zabezpečenie jej financovania, vyhlásia verejné obstarávanie na zhotoviteľa. S prácami by sa malo začať na jar. Dotácia z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) by mala byť na účet mesta poukázaná ešte tento rok. Preinvestovaná má byť do konca budúceho roka.

Podľa primátora Jaroslava Polačeka pôjde o ďalšiu zmysluplnú investíciu do rozvoja športovej infraštruktúry a spolu s ďalšími už zrealizovanými alebo chystanými projektami prispeje k celkovému reštartu športu v metropole východu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
24.09.2020
Mesto chce kompletne zrekonštruovať športovú halu Mier
Športová hala Mier v Bardejove prejde kompletnou rekonštrukciou. Za účasti vedenia mesta a poslancov mestského zastupiteľstva sa tam tento týždeň konalo pracovné stretnutie.
viac
02.05.2023
V Martine postavia za takmer 2,5 milióna eur multifunkčnú športovú halu
Pri Základnej škole Alexandra Dubčeka v Martine postavia za takmer 2,5 milióna eur multifunkčnú športovú halu. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili na štvrtkovom (27. 4.) zasadnutí prijatie úveru vo výške 1,27 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
19.05.2023
Pri Základnej škole Želiarska začína výstavba školskej športovej haly
Nová školská športová hala vyrastie pri Základnej a materskej škole na Želiarskej ulici v košickej mestskej časti Ťahanovce. Jej výstavbu vo štvrtok začali symbolickým poklepaním základného kameňa florbalovými hokejkami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %