Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
29.03.2021 02:30

Vo Vranove nad Topľou začali stavať športovú halu


Vizualizácia. Zdroj: (Mesto Vranov).


V areáli Základnej školy Juh vo Vranove nad Topľou začala samospráva s výstavbou mestskej športovej haly.


Stavba s rozpočtovými nákladmi vo výške 2,3 milióna eur vznikajúca na mieste doterajšej pretlakovej haly by mala byť hotová v novembri. Uviedol to primátor mesta Ján Ragan.

Podľa jeho slov bude trvalá stavba pri rovnakých prevádzkových nákladoch ako pretlaková hala poskytovať nielen vyšší komfort, ale i širšie spektrum využitia. „Bude tam viac priestorov na športové vyžitie, bude tam aj hľadisko pomerne veľké. Bude slúžiť jednak pre potreby tréningovej činnosti, ale aj pre potreby športových podujatí, hlavne cez víkendy,” povedal.

Rozhodnutie o ďalšom nakladaní s pretlakovou halou bude podľa Raganových slov v rukách poslancov. „Predložíme poslancom, či ju odpredáme alebo ju postavíme na nejaké iné miesto,” ozrejmil s tým, že premiestnenie na jednu z troch nateraz vytipovaných lokalít by so sebou prinieslo ďalšie nemalé výdavky z mestského rozpočtu. Poukázal pritom najmä na potrebu úpravy terénu a dobudovania infraštruktúry. Predpokladaný zisk z predaja má, naopak, predstavovať sumu približne 20 000 eur.

Na výstavbu multifunkčnej športovej haly získalo mesto vládnym uznesením účelovú dotáciu vo výške 1 750 000 eur, použiť ju má do konca roka 2021.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.06.2019
Práce na obnove hradu Čičva pokračujú aj v tomto roku
Na hrade Čičva pri Vranove nad Topľou pokračujú v tomto roku v obnove východnej delovej bašty, a to druhou etapou, ktorá by mala ukončiť práce na konzervácii tejto časti historického objektu. K dispozícii majú 12 zamestnancov.
viac
10.08.2019
V meste Vranov nad Topľou pribudne 50 parkovacích miest
V rámci opráv miestnych komunikácií, chodníkov a parkovísk, ktoré vranovská samospráva pravidelne počas leta realizuje, pribudne v meste 50 parkovacích miest. Na tlačovej konferencii k investičným prácam o tom v stredu informoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.
viac
11.04.2020
Vranov nad Topľou očakáva stratu 1,8 až 2,5 milióna eur
V súvislosti s ekonomickými dosahmi pandémie nového koronavírusu očakáva mesto Vranov nad Topľou výpadok svojich príjmov z podielových daní v sume približne 1,8 milióna eur.
viac
19.10.2020
Príprava výstavby športovej ľadovej plochy pokračuje
Príprava výstavby multifunkčnej športovej plochy s prekrytím v meste Hriňová v Detvianskom okrese pokračuje. Projektovú dokumentáciu má samospráva pripravenú, v súčasnosti je verejné obstarávanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %