Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
03.08.2022 10:35

Mesto začalo s výstavbou troch bytových domov


Ilustračná snímka.


Tri bytové domy so 70 nájomnými bytmi bežného štandardu začalo v uplynulých dňoch stavať mesto Vranov nad Topľou.


Výstavba na Kalinčiakovej ulici vrátane technickej vybavenosti pre napojenie bytových domov na inžinierske siete a verejnú miestnu komunikáciu, a tiež odstavných parkovacích plôch by mala trvať 24 mesiacov. Celkové náklady na ňu predstavujú viac ako štyri milióny eur. Médiá o tom informoval primátor mesta Ján Ragan.

"Tieto byty budú v dobrej lokalite, preto si myslím, že bude o ne veľký záujem. Okrem bytových domov tu budú aj parkovacie plochy, bude tu zeleň, detské ihrisko a vytvorí sa aj prepojenie a ďalšia dopravná komunikácia, ktorá pomôže odľahčiť túto časť mesta," priblížil s tým, že mestský úrad eviduje "pomerne veľa" žiadostí o pridelenie mestských bytov.

"Jeden bytový dom bude päťpodlažný s 18 bytovými jednotkami, ďalšie dva budú sedempodlažné spolu s 52 bytovými jednotkami," doplnila hovorkyňa mestského úradu Eva Fedorňáková s tým, že priemerná podlahová plocha bytov v nových bytovkách bude 55,63 štvorcových metrov. V každom bytovom dome budú jedno-, dvoj- a trojizbové byty.

Na výstavbu bytových domov vrátane technického vybavenia samospráva použije dotáciu z Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške približne 1 400 000 eur, úver od Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške približne 2 600 000 eur a vlastné finančné prostriedky v sume približne 200 000 eur. "Tieto finančné prostriedky budú využité na realizáciu samotných stavebných objektov, na výstavbu verejného vodovodu a vodovodnej prípojky, splaškovej kanalizácie, na odberné elektrické zariadenie, verejné osvetlenie, chodníky medzi bytovými domami, spevnené plochy a parkoviská pre bytové domy," ozrejmila Fedorňáková. Ďalších 300 000 eur z mestského rozpočtu má slúžiť na prekrytie neďalekého kanála a vznik mestskej komunikácie. Podľa Raganových slov má vznikať už počas výstavby bytových domov, aby stavebný ruch čo najmenej zaťažoval jestvujúce miestne cesty. Z vlastných zdrojov, a to vo výške približne 330 000 eur, tiež bude samospráva financovať objekty technickej vybavenosti a výstavbu lávky pre peších a cyklistov ponad neďaleký potok.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
29.03.2021
Vo Vranove nad Topľou začali stavať športovú halu
V areáli Základnej školy Juh vo Vranove nad Topľou začala samospráva s výstavbou mestskej športovej haly.
viac
14.05.2021
Projekt výstavby mestských bytových domov je v ďalšej etape
Projekt výstavby troch mestských bytových domov na Kalinčiakovej ulici v meste Vranov nad Topľou je v novej etape.
viac
22.07.2021
Zo starého kina budú nájomné byty
Staré kino z konca 30. rokov uplynulého storočia prestavajú v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár na nájomné byty. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť takmer jeden milión eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %