Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
22.07.2021 02:35

Zo starého kina budú nájomné byty


Ilustračná snímka: (tasr).


Staré kino z konca 30. rokov uplynulého storočia prestavajú v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár na nájomné byty. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť takmer jeden milión eur.


V kine sa naposledy premietalo začiatkom 90. rokov, neskôr tam boli sklady rôznych firiem, v uplynulých rokoch bol objekt už ale prázdny a postupne chátral.

Objekt chcela obec najskôr predať. „S myšlienkou prerobiť budovu na nájomné byty sme prišli pred niekoľkými rokmi. V dedine totiž stále evidujeme záujem o túto formu bývania,” uviedol starosta Ján Chromek.

Stavbu budú financovať podľa klasickej schémy - z príspevku od štátu a pôžičky zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Na stavbu je už vydané aj stavebné povolenie. Starosta predpokladá, že ľudia by sa do nového objektu mohli nasťahovať začiatkom roku 2023.

Aj keď okres a samotná obec majú pomerne vysokú mieru nezamestnanosti, ľudia majú podľa starostu záujem bývať v tejto dedine. „V poslednom období evidujeme aj zvýšený záujem o stavbu rodinných domov,” doplnil Chromek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.01.2017
Hlavné mesto začína stavať prvé náhradné nájomné byty
Hlavné mesto SR Bratislava už v najbližších dňoch začne s výstavbou náhradných nájomných bytov pre nájomcov z reštituovaných bytov. Prvých 68 bytových náhrad sa bude stavať v lokalite Pri kríži v mestskej časti Dúbravka.
viac
16.12.2020
Novinka pri výstavbe bytov: obce „zarobia“ na spolupráci so sociálnymi podnikmi
Obce a mestá, ktoré výstavbu nájomných bytov zveria sociálnym podnikom dostanú vyššiu dotáciu od štátu. Zmenu zákona schválil parlament s účinnosťou od 1. januára 2021.
viac
03.08.2022
Mesto začalo s výstavbou troch bytových domov
Tri bytové domy so 70 nájomnými bytmi bežného štandardu začalo v uplynulých dňoch stavať mesto Vranov nad Topľou.
viac
10.11.2022
V Kokave nad Rimavicou začali s prestavbou bývalého kina na bytovku
V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár sa v uplynulých dňoch začalo s prestavbou starého kina na nájomné byty. Realizáciou projektu sa opravia chátrajúce priestory v centre obce a pre rodiny vznikne 11 bytov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %