Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
01.12.2018 02:30

Súťaž škôl o najkreatívnejšie využitie odpadov pozná víťazov


Ekopolis


Nadácia Ekopolis vyhlásila víťazov celoslovenskej súťaže Daj odpadu druhú šancu. Za najkreatívnejšie nápady ako recyklovať odpady odmenila Základnú školu (ZŠ) Kapa v Žiline, ZŠ Podhorany a ZŠ s materskou školou Lučenec.


Do súťaže sa zapojilo 14 základných a stredných škôl, z ktorých porota vybrala tri s najkreatívnejšími nápadmi. Súťaž spočívala v takzvanej upcyklácii použitých materiálov, ako sú napr. PET fľaše, textílie alebo papier, na ďalší využiteľný materiál - nástroje, pomôcky, či dekorácie pre školu.       

„Cieľom súťaže bolo upozorniť na dôležitosť recyklovania odpadov v tejto dobe, extrémnej na konzum. Chceme docieliť, aby žiaci nevideli recyklovateľné materiály ako odpad, ktorý hneď končí v smetnom koši, ale aby vnímali, že veci sa ešte dajú využiť," informovala PR manažérka Nadácie Ekopolis Martina Ragalová.       

Tri školy, ktoré sa podľa poroty z Nadácie Ekopolis najlepšie popasovali s témou druhej šance pre odpad, získajú cenu v podobe finančného daru a eko-tašky pre svojich žiakov.       

„Mnohé nápady a vyrobené veci, ktoré vznikli na zapojených školách nás milo prekvapili a úprimne potešili. Z fotografií a popisu všetkých uskutočnených aktivít, ktoré sme dostali vidieť, že žiaci nielen rozmýšľali nad tým, aby vytvorené predmety našli svoje praktické využitie, ale aj nad ich dizajnovým prevedením," podotkol riaditeľ nadácie Ekopolis Peter Medveď.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.02.2017
Samosprávy investujú do škôlok
Vďaka schváleným žiadostiam o nenávratné finančné prostriedky (NFP), pôjde do rekonštrukcie troch škôlok v Banskej Bystrici historicky najvyšší objem financií. O dotáciu sa uchádza aj ďalšie krajské mesto.
viac
10.04.2017
Cez žiakov učí škola triediť aj rodičov a starých rodičov
Už osem rokov sa pozoruhodným spôsobom pedagógovia kremnickej Základnej školy na Angyalovej ulici venujú environmentálnej výchove žiakov.
viac
14.03.2018
Primátor už má na stole petíciu za spravodlivé financovanie škôl
Petíciu za spravodlivé financovanie škôl a školských zariadení na území mesta Banská Bystrica odovzdali v utorok primátorovi Jánovi Noskovi zástupcovia petičného výboru.
viac
09.04.2019
Slovensko bude bohatšie o 23 nových zelených oáz
Vysádzanie nových stromov a zelene na rôznych miestach Slovenska podporila nadácia Ekopolis tento rok grantom vo výške 60 000 eur. Rozdelia si ho aktívni ľudia z 23 lokálnych komunít, ktorí do 13. ročníka grantového programu Zelené oázy poslali najlepšie nápady na zazelenanie miest, kde žijú.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %