Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
01.03.2023 11:40

Práce na mostoch v rámci výstavby obchvatu Košíc napredujú


Ilustračná snímka.


Práce na mostoch v rámci výstavby úseku R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany, II. etapa napredujú. Na stavbe začali aj s realizáciou takzvaných vsakov. Informovala o tom hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Eva Žgravčáková.


"Na úseku je už kompletne ukončený výrub, štrkové pilóty, základy a piliere niektorých mostných objektov, a takisto je už dokončený aj dočasný most cez rieku Hornád. Hotové máme už takmer všetky prekládky vysokého a nízkeho napätia," spresnila s tým, že zrealizovaná je už aj polovica plynárenských objektov a prípojka k trafostanici odpočívadla Valaliky spolu so samotnou trafostanicou.

Okrem mostných objektoch pracujú aj na sanácii podložia. Začali s realizáciou násypov cestného telesa a s prácami na rúrových a rámových priepustoch. "Realizujeme aj odkop zárezu. Pokračujú práce na prekládkach a ochranách inžinierskych sietí," doplnila Žgravčáková.

V najbližšom čase budú podľa jej slov ukončené práce na inžinierskych sieťach a v ďalšom období budú pokračovať v budovaní mostných objektov, násypov a prístupových ciest. "Okrem toho v krátkom čase začneme s realizáciou dažďovej a splaškovej kanalizácie odpočívadla Valaliky," spresnila.

Zároveň pripravujú realizáciu dočasnej obchádzky cesty z Košickej Polianky smerom do Krásnej, keďže tu budú stavať jeden z mostných objektov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.06.2020
Nemocnica v Šaci pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu
Nemocnica Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Táto stavba nebola situáciou vyvolanou novým koronavírusom zasiahnutá tak ako projekty v iných zdravotníckych zariadeniach siete Agel, a to najmä z dôvodu, že sa vykonávali zväčša výkopové práce a prekládky sietí.
viac
28.07.2021
Otvorenie nového urgentu v nemocnici v Šaci plánujú v apríli 2022
V nemocnici v košickej Šaci pokračujú práce na výstavbe nového urgentného príjmu s minimálnym a vzhľadom na pandemickú situáciu akceptovateľným časovým sklzom. Jeho slávnostné otvorenie sa predpokladá v apríli budúceho roka.
viac
11.05.2022
Na stavbe košickej R2 objavili pravekú keramiku
Na stavenisku úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca – Košické Oľšany sa súbežne s pyrotechnickým začal aj archeologický prieskum.
viac
06.02.2023
Modernizácia Slaneckej cesty napreduje, budujú nový most
Rekonštrukcia Slaneckej cesty v košickej mestskej časti (MČ) Nad Jazerom pokračuje prácami na budovaní cestnej kanalizácie a uličných vpustov a ukladaní konštrukčných vrstiev budúcej komunikácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %