Štvrtok 21.10.2021
Dnes má meniny 
Uršuľa
°C
11.10.2021 11:50

Okolie vodnej nádrže v Modre - lokalite Piesok - zrevitalizovali


Vodná nádrž Modra - Piesok. Snímka zdroj: Bratislavskykraj.sk


Na sociálnej sieti o tom informuje mesto Modra. Pri vodnej nádrži pribudlo niekoľko prvkov drobnej architektúry. Upravili aj centrálny priestor so sprchou a pitnou fontánkou.


"Plochu bolo potrebné oddrenážovať a vydláždiť kameňom, aby sa netvorili kaluže a blato. Upravili sme chodník, osadili drevenú konštrukciu info panela a dobudovali zábradlie okolo vývariska so stojanmi na bicykle," vymenovala samospráva. Fanúšikovia plážového volejbalu sa zas môžu v lete tešiť na pieskové ihrisko, ktoré sme ohradili dubovými podvalmi.       

Práce boli podľa mesta z väčšej časti financované vďaka podpore darcovského programu Philip Morris International v Nadácii Pontis vo výške 37.000 eur. Revitalizácie sa nedávno dočkala aj samotná vodná nádrž.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.03.2018
Pri vodnej nádrži v obci chcú vybudovať rekreačný a športový areál
Pri vodnej nádrži v Lozorne (okres Malacky) plánujú vybudovať rekreačný a športový areál Lake Relax Lozorno. Investor Boris Čambálik predpokladá spustenie jeho výstavby ešte v tomto roku. Celkové náklady sú odhadované na asi 1,8 milióna eur, bez započítania nákladov na obstaranie pozemkov.
viac
07.08.2019
Modra začne s revitalizáciou prírodného kúpaliska
Revitalizácia prírodného kúpaliska Modra-Piesok sa môže začať. Oznámenie o podpísaní zmluvy na realizáciu prvej etapy zverejnili v utorok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
10.08.2021
Volavkám sa v kolónii pri Rapovciach darí, hniezdi tam 20 až 60 párov
V chránenom areáli Volavčia kolónia pri obci Rapovce v okrese Lučenec sa volavkám popolavým darí. Kým pri vyhlásení chráneného areálu v roku 1992 tam hniezdilo desať až 12 párov, v súčasnosti je to 20 až 60 dvojíc.
viac
25.09.2021
Obec Ľuboreč chce rozvíjať turizmus pri vodnej nádrži, prenajala aj svoj pozemok
Obec Ľuboreč v Lučeneckom okrese chce pomôcť rozvoju cestovného ruchu pri rovnomennej vodnej nádrži. Na tento účel prenajala aj obecný pozemok pri vodnej ploche.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %