Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
29.09.2021 10:45

Nadácia Ekopolis spolu s partnermi rozdeľuje 1,87 milióna eur medzi 44 projektov


Nadácia EKOPOLIS


Banskobystrická Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou vyhlásili výsledky v poslednom, treťom kole výziev v grantovom programe Active Citizens Fund (ACF) - Slovakia, ktorý podporuje mimovládne organizácie na Slovensku.


Medzi 44 projektov rozdelia sumu vyše 1,87 milióna eur. Informovali o tom v utorok s tým, že v týchto dňoch postupne podpisujú zmluvy schválených projektov.       

„V poslednom, treťom kole výziev programu bolo finálne posúdených spolu 235 žiadostí o grant v piatich prioritných témach. Spolu s pribúdajúcimi realizáciami projektov vznikol na oficiálnej stránke programu aj blog s príbehmi tých, ktorí vďaka získanej podpore mohli realizovať nápady na podporu komunít, vzdelávať mladých ľudí, pomáhať zraniteľným skupinám či rozvíjať vlastné organizácie. Od začiatku programu ACF – Slovakia sme sa stretli s množstvom príkladov dobrej praxe a pozitívnych výsledkov z podporených projektov. Preto sa chceme aj my podeliť o príbehy, ktoré zanechali na Slovensku nemalú stopu,“ konštatoval Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis, ktorá program spravuje. Podrobnejšie informácie zverejnili na www.acfslovakia.sk.       

Občianska spoločnosť a ľudské práva, podpora zraniteľných skupín, obhajoba verejných záujmov či rozvoj organizácií občianskej spoločnosti sú kľúčové témy, ktorým sa grantový program ACF – Slovakia venuje už od roku 2018.       

ACF je súčasťou finančnej pomoci Islandu, Lichtenštajnska a Nórska 15 členským štátom Európskej únie. Na Slovensku ho spravuje Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.12.2019
Slováci môžu vybrať 24 regionálnych projektov, ktoré získajú 120-tisíc eur
Odvčera prebieha verejné hlasovanie, ktoré má za cieľ rozhodnúť o grantovej podpore pre 24 najžiadanejších projektov v rámci tohto ročníka programu Komunitné granty.
viac
11.12.2019
Ďalšie úspešné projekty mesta Žilina s podporu Nadácie Kia Motors Slovakia
Nákup rehabilitačných pomôcok pre seniorov, modernizácia detského dopravného ihriska, bicykle pre mestských policajtov, edukačné, športové pomôcky pre deti z rómskej komunity a prístroje na diagnostiku s cvičeniami pre zrakovo postihnuté deti.
viac
22.10.2020
NKN podporila grantom sedem projektov na základných školách
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí sumou 6900 eur viaceré aktivity zamerané na skvalitnenie vzdelávania na základných školách. V rámci grantového programu Strecha pre váš nápad získa dotáciu celkovo sedem podaných projektov.
viac
12.05.2021
Dobrý sused pomôže komunitným projektom v P. Biskupiciach a Ružinove
V jarnej výzve dotačného programu Dobrý sused podporia štyri projekty, ktoré pomôžu komunitám v bratislavských mestských častiach Podunajské Biskupice a Ružinov. Prerozdelí sa medzi ne takmer 10 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %