Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
12.05.2021 02:20

Dobrý sused pomôže komunitným projektom v P. Biskupiciach a Ružinove


Ilustračná snímka: (tasr).


V jarnej výzve dotačného programu Dobrý sused podporia štyri projekty, ktoré pomôžu komunitám v bratislavských mestských častiach Podunajské Biskupice a Ružinov. Prerozdelí sa medzi ne takmer 10 000 eur.


Dobrý sused - program nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft, ktorý ktorý pomáha zrealizovať dobré nápady a rozvíjať komunitné vzťahy, podporí projekty materských škôl na Linzbothovej a Estónskej ulici. V jednej opravia detské ihrisko, v druhej vybudujú domčeky pre hmyz.

Ďalší podporený projekt pomôže komunite hokejbalistov v Podunajských Biskupiciach a jej systematickej práci s mládežou. „Dotácia im umožní nákup športového vybavenia na tréningy s deťmi. Dobrý sused tiež pomôže pri verejnej zbierke na výskum rakoviny v rámci podujatia Na kolesách proti rakovine v Ružinove, a podporí tak zdravší život,” priblížila programová manažérka programu Dobrý sused Ľubica Štúberová.

Oznámila tiež, že v programe Dobrý sused je stále možné uchádzať sa o podporu v otvorenom grantovom kole v bratislavských mestských častiach Vrakuňa, Ružinov, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka, v alokácii do konca roka je vyše 10 000 eur.

Projekty podporené z programu Dobrý sused musia byť zrealizované do šiestich mesiacov od pridelenia grantu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.10.2018
Dobrý sused bude pomáhať vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a v Rovinke
Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis štartuje nový grantový program Dobrý sused pre komunity v okolí bratislavskej rafinérie. Aktívni občania, lokálne samosprávy a organizácie majú možnosť zlepšiť kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí a získať pre svoj nápad grant do výšky 4000 eur.
viac
07.08.2020
Grantový program Dobrý sused opäť podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused opäť podporí zaujímavé projekty zlepšujúce život v komunite či v okolí bydliska. O príspevok do výšky 4000 eur môžu žiadať obyvatelia, samosprávy a organizácie v bratislavských mestských častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice a v obci Borinka, najnovšie aj v Ružinove.
viac
11.12.2020
Zapojte sa do programu „Zelené oázy“
Možnosť získať grant na zlepšenie životného prostredia vo svojom okolí majú neziskové organizácie, komunitné centrá, školy, mestá a obce. Výzva na podávanie projektov je otvorená od 7. decembra 2020 do 18. januára 2021.
viac
24.03.2021
Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused podporí aj tento rok zaujímavé projekty zlepšujúce život v okolí rafinérie Slovnaft. Finančná pomoc na zlepšenie sociálnych, kultúrnych či komunitných možností sa týka bratislavských mestských častí Vrakuňa, Ružinov a Podunajské Biskupice a obce Rovinka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %