Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
31.10.2018 12:35

Dobrý sused bude pomáhať vo Vrakuni, Podunajských Biskupiciach a v Rovinke


Dobrý sused


Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis štartuje nový grantový program Dobrý sused pre komunity v okolí bratislavskej rafinérie. Aktívni občania, lokálne samosprávy a organizácie majú možnosť zlepšiť kvalitu života vo svojom bezprostrednom okolí a získať pre svoj nápad grant do výšky 4000 eur.


Podporené budú zmysluplné projekty v oblasti sociálneho rozvoja, podpory kultúry a budovania vzťahov miestnych komunít. Slovnaft na ich realizáciu rozdelí 25 000 eur. V pilotnej fáze programu môžu o financovanie požiadať subjekty v bezprostrednom okolí Slovnaftu v mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka.

 „Pri úvahách o tom, ako môže Slovnaft pomôcť spoločnosti vytvárať trvalé hodnoty sme sa držali osvedčeného/známeho hesla - ak chcete niečo zmeniť, začnite od seba. Rafinéria v Bratislave je vďaka najnovším technológiám použitým pri spracovaní ropy jednou z najmodernejších v Európe. Vplyv našej každodennej činnosti však nie je nebadateľný a najviac to pociťujú naši susedia. Aj preto v pilotnej fáze chceme podporiť snahu aktívnych ľudí takpovediac „za naším plotom“ a spraviť z ich okolia ešte lepšie miesto pre život.“, uviedol Gabriel Szabó, výkonný riaditeľ SLOVNAFT, a.s.

 Grantový program Dobrý sused je zameraný na napĺňanie potrieb lokálnych komunít, pričom súčasťou podporených projektov má byť spolupráca aktívnych občanov, samospráv, školských zariadení a občianskych združení. Žiadatelia môžu predkladať projekty na sprístupnenie kultúrne a spoločensky zaujímavých lokalít, projekty športovo-rekreačného charakteru podporujúce trávenie voľného času, budovanie zázemia pre rozvoj vodáckeho, cyklistického športu a turistiky, projekty na organizáciu kultúrno-spoločenských podujatí a podobne.

O grant môžu požiadať:

- registrované mimovládne neziskové organizácie,

- základné, stredné a materské školy,

 - centrá voľného času a komunitné centrá,

- mestské časti a obce: Vrakuňa, Podunajské Biskupice a Rovinka.

 Grantová výzva je otvorená od októbra 2018 až do vyčerpania finančných prostriedkov. Podporené projekty musia byť zrealizované do 3 mesiacov od pridelenia grantu.

 Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.skwww.ekopolis.sk.

 Alebo u programového manažéra Nadácie Ekopolis: Milan Hronec, hronec@ekopolis.sk

Autor: (ts-slovnaftludom)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.08.2020
Grantový program Dobrý sused opäť podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused opäť podporí zaujímavé projekty zlepšujúce život v komunite či v okolí bydliska. O príspevok do výšky 4000 eur môžu žiadať obyvatelia, samosprávy a organizácie v bratislavských mestských častiach Vrakuňa a Podunajské Biskupice a v obci Borinka, najnovšie aj v Ružinove.
viac
08.09.2020
Dobrý sused podporí ďalšie projekty
V grantovom programe, ktorý spúšťa spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis, celkovo rozdelia 30 000 eur.
viac
24.03.2021
Grantový program Dobrý sused podporí komunitné projekty
Grantový program Dobrý sused podporí aj tento rok zaujímavé projekty zlepšujúce život v okolí rafinérie Slovnaft. Finančná pomoc na zlepšenie sociálnych, kultúrnych či komunitných možností sa týka bratislavských mestských častí Vrakuňa, Ružinov a Podunajské Biskupice a obce Rovinka.
viac
12.05.2021
Dobrý sused pomôže komunitným projektom v P. Biskupiciach a Ružinove
V jarnej výzve dotačného programu Dobrý sused podporia štyri projekty, ktoré pomôžu komunitám v bratislavských mestských častiach Podunajské Biskupice a Ružinov. Prerozdelí sa medzi ne takmer 10 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %