Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
28.04.2023 02:25

Program Živé chodníky organizáciám opäť pomôže v obnove turistických trás


Ilustračná snímka: (tasr).


Nadácia Ekopolis v rámci 15. ročníka programu Živé chodníky opäť podporí obnovu turistických trás a cyklotrás.


Organizácie aktívne v oblasti turistiky a cestovného ruchu môžu svoje projekty prihlasovať do 10. mája, na obnovu infraštruktúry je v rámci programu vyčlenená suma 10 000 eur. Za nadáciu o tom informovala Martina Ragalová Hromadová.

"Na Slovensku sa o trasy starajú dobrovoľní značkári, robia záslužnú, ale nedocenenú službu verejnosti a sme radi, že im môžeme aspoň v malej miere pomôcť. Sme presvedčení, že turistika je veľmi významným nástrojom udržateľného regionálneho rozvoja a že táto oblasť si zasluhuje našu pozornosť oveľa viac, ako je tomu doteraz," uviedol programový manažér programu Živé chodníky Ján Roháč.

Hlavným cieľom programu Živé chodníky je obnova, oprava či údržba turistického a cykloturistického značenia, ako aj oddychových a atraktívnych miest pre turistov v ich tesnej blízkosti. "Je vidieť, že počet turistov slovenskej prírody, či už peši alebo na bicykli, stúpa a je preto potrebné sa stále viac a lepšie starať o značené turistické a cykloturistické trasy," dodal Roháč.

Prihlasovanie projektov je otvorené do 10. mája, podmienky získania grantu sú dostupné na stránke nadácie. Podané projekty môžu obsahovať aj aktivity zamerané na obnovu či budovanie infraštruktúry turistických trás či verejných priestranstiev na daných trasách, a to napríklad lávok, mostíkov, rebríkov, odpočívadiel, informačných panelov či útulní.

Program Živé chodníky funguje od roku 2008. Pôvodne podporoval iba projekty v národných parkoch, od roku 2012 je zameraný na celé Slovensko. Od svojho vzniku bolo v rámci programu obnovených približne 1170 kilometrov turistických a cykloturistických chodníkov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2021
Dobrý sused pomôže komunitným projektom v P. Biskupiciach a Ružinove
V jarnej výzve dotačného programu Dobrý sused podporia štyri projekty, ktoré pomôžu komunitám v bratislavských mestských častiach Podunajské Biskupice a Ružinov. Prerozdelí sa medzi ne takmer 10 000 eur.
viac
29.09.2021
Nadácia Ekopolis spolu s partnermi rozdeľuje 1,87 milióna eur medzi 44 projektov
Banskobystrická Nadácia Ekopolis spoločne s Nadáciou otvorenej spoločnosti a Karpatskou nadáciou vyhlásili výsledky v poslednom, treťom kole výziev v grantovom programe Active Citizens Fund (ACF) - Slovakia, ktorý podporuje mimovládne organizácie na Slovensku.
viac
09.03.2022
Na Živé chodníky pôjde z nadácie Ekopolis v tomto roku 10 000 eur
Program s názvom Živé chodníky, organizovaný banskobystrickou nadáciou Ekopolis, v 14. ročníku podporí projekty, ktorých hlavným cieľom je obnova, oprava či údržba turistického a cykloturistického značenia či oddychových a atraktívnych miest pre turistov.
viac
02.12.2022
Dobrovoľníci môžu žiadať o financie na výsadbu stromov do výšky 4000 eur
Nadácia Ekopolis organizuje program Sadíme budúcnosť. Dobrovoľníci môžu žiadať o finančnú podporu na svoje projekty výsadby stromov do výšky 4000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %