Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
01.10.2021 05:00

Mesto Vráble chce zvážať deti na vyučovanie školským autobusom


Ilustračná snímka (TASR)


Mesto Vráble pripravuje pilotný projekt, v rámci ktorého bude deti na vyučovanie zvážať školský autobus. Radnica momentálne zisťuje záujem žiakov a ich rodičov o novú službu.


     Školský autobus bude podľa predbežných plánov zvážať žiakov iba ráno, pred začiatkom školského vyučovania. „Bude slúžiť výlučne iba pre žiakov základných škôl, pričom prvé tri mesiace bude táto služba pre deti vo Vrábľoch zdarma,“ informoval mestský úrad.       

Mesto už vypracovalo aj trasu autobusu. Premávať bude cez sídlisko Žitava, po uliciach Štúrova, Okružná, Družstevná, Dukelská a Partizánska. „Trasa je predbežná a v prípade záujmu sa môže upravovať,“ pripomenula radnica.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2019
V Bánovej sa spúšťa vrecový zber triedeného odpadu
Mesto Žilina pokračuje v zavádzaní vrecového zberu v ďalšej mestskej časti. Obyvatelia Bánovej budú môcť od apríla efektívnejšie triediť odpad.
viac
28.04.2020
Ďalšie príklady dobrej praxe sú z Hrabušíc, Medzian a Hankoviec
Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje s predstavovaním príkladov dobrej praxe. Tentokrát sa sústredilo na výnimočnosť v troch obciach. A to Hrabušice, Medzany a Hankovce.
viac
08.12.2020
Zber kuchynského odpadu si chce mesto vyskúšať v pilotnom projekte
Mesto Nová Baňa si povinnosť zberu triedeného kuchynského odpadu, ktorý samosprávam vyplýva z vyhlášky Ministerstva životného prostredia SR najneskôr od 1. júla 2021, zrejme vyskúša v pilotnom projekte.
viac
09.02.2021
TTSK pilotne zavádza bezkontaktnú platbu v prímestských autobusoch
Trnavská župa skúšobne zavádza možnosť bezkontaktnej kúpy lístkov vo svojich prímestských autobusoch. Okrem bezkontaktnej platby kartou bude umožnený aj nákup lístkov prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá ponúkne aj vyhľadávanie spojení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %