Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
30.10.2021 01:05

Handlová pokračuje v budovaní parkovacích plôch


Ilustračná snímka


Mesto Handlová pokračuje v budovaní nových parkovacích plôch. Pribudnú na Prievidzskej a Mostnej ulici. Investíciou sleduje upokojenie dopravy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.


Na Prievidzskej a Mostnej ulici pribudne dovedna 37 nových parkovacích miest. "Na ulici Prievidzská medzi číslami 17 a 19 vybudujú sedem parkovacích miest, pri čísle 15 ďalších sedem a v okolí čísla 13 pribudnú štyri parkovacie miesta," spresnila Paulínyová.       

Parkovacia plocha pre 12 motorových vozidiel podľa nej vznikne na ulici Mostná medzi číslami 33 a 39 a sedem parkovacích miest vybudujú medzi číslami 55 a 61. Nové parkoviská by mal zhotoviteľ dokončiť v novembri.       

"Verejné obstarávanie mesto vyhlásilo v auguste, najvýhodnejšiu ponuku spomedzi uchádzačov preložila spoločnosť TMG, a. s., z Prievidze. Zmluvná cena diela je 52.815,17 eura. Počas záručnej doby piatich rokov má zhotoviteľ povinnosť odstrániť prípadné vady diela bezplatne," pripomenula Paulínyová.            

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.08.2019
V bratislavskej Vrakuni vybudujú zhruba 120 parkovacích miest
V bratislavskej mestskej časti Vrakuňa má do konca septembra vzniknúť zhruba 120 parkovacích miest. Niektoré budú úplne nové alebo sa zlegalizujú také, ktoré boli na tráve či chodníkoch. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Vrakune Martin Kuruc.
viac
14.03.2020
Šaľa pridelí parkovacie miesta obmedzenému počtu záujemcov
Mesto Šaľa avizovalo zmeny v prideľovaní parkovacích miest obyvateľom mestskej časti Veča. Ako o tom informoval magistrát, po vyhradení parkovacích miest dopravným značením budú žiadateľom pridelené parkovacie miesta podľa nových pravidiel.
viac
02.05.2020
V centre Piešťan začínajú fungovať nové parkovacie automaty
V Piešťanoch sa od 1. mája zmenili podmienky parkovania v centre a rozšírila sa zóna plateného státia. Radnica v uplynulých dňoch inštalovala podľa Martina Ričányho z úseku komunikácie na viacerých miestach nové parkovacie automaty.
viac
07.01.2021
Radnica pokračuje v zmenách v doprave na území mesta
Handlovská radnica pokračuje v zmenách v doprave na území mesta. Na viacerých miestach osadí nové dopravné značky. Opatreniami sleduje najmä zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky, informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %