Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
17.10.2019 05:05

Dobrovoľníci dostanú ocenenia Srdce na dlani


Srdce na dlani - logo


Ľudia, ktorí bez nároku na finančnú odmenu venujú svoj čas a energiu ľuďom, ktorí to potrebujú, či projektom, ktoré robia svet krajším a solidárnejším, dostanú aj tento rok ocenenia Srdce na dlani.


TASR o tom informovala koordinátorka oceňovania Mária Joklová z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.       

Dobrovoľnícke centrá v Banskobystrickom, Bratislavskom, Košickom, Nitrianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji vyzývajú organizácie, jednotlivcov či kolektívy, aby nominovali dobrovoľníkov. Historicky prvé oceňovanie a podujatie Srdce na dlani sa konalo v roku 1999 v Bratislave. Uskutočňuje sa pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5. 12.) a Medzinárodného dňa koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5. 11).       

Vyvrcholením krajských kampaní je séria podujatí Srdce na dlani s odovzdávaním ocenení. Záštitu nad týmito podujatiami už druhý rok preberá splnomocnenec Úradu vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl.       

Dobrovoľníctvo sa realizuje v rôznych oblastiach života spoločnosti, napríklad sociálnej a zdravotnej oblasti, v oblasti výchovy a vzdelávania, kultúry a umenia, ochrany životného prostredia, rozvoja komunít a občianskej spoločnosti či v oblasti ochrany ľudských práv, demokracie a slobody.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Viete o niekom, kto má srdce na dlani?
Už desať rokov oceňujeme cenou Srdce na dlani dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z celého banskobystrického kraja, ktorí nezištne pomáhajú vo svojom okolí a robia množstvo skvelej práce dobrovoľne a zadarmo.
viac
03.11.2020
Na Slovensku sa opäť budú oceňovať výnimočné príklady dobra
Srdce na dlani je ocenenie, ktoré každoročne získavajú osoby, organizácie či skupiny ľudí, ktoré svojou dobrovoľníckou činnosťou prispievajú k pozitívnej zmene vo svojom okolí.
viac
07.11.2020
Verejnosť môže nominovať dobrovoľníkov na ocenenie Srdce na dlani
Ocenením Srdce na dlani vyzdvihne aj tento rok Bratislavské dobrovoľnícke centrum výnimočných dobrovoľníkov a koordinátorov. Nominácie môže verejnosť zasielať elektronicky prostredníctvom webu srdcenadlani.sk do nedele.
viac
09.10.2021
Projekt Srdce na dlani aj tento rok ocení aktivity dobrovoľníkov na Slovensku
Ocenenie Srdce na dlani aj tento rok vyzdvihne výnimočné dobrovoľnícke skutky a aktivity vo všetkých krajoch Slovenska. Verejnosť môže jednotlivcov, organizácie alebo projekty nominovať do 8. novembra 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %