Nedeľa 17.10.2021
Dnes má meniny 
Hedviga
°C
09.10.2021 04:00

Projekt Srdce na dlani aj tento rok ocení aktivity dobrovoľníkov na Slovensku


Srdce na dlani


Ocenenie Srdce na dlani aj tento rok vyzdvihne výnimočné dobrovoľnícke skutky a aktivity vo všetkých krajoch Slovenska. Verejnosť môže jednotlivcov, organizácie alebo projekty nominovať do 8. novembra 2021.


TASR o tom informovala Eva Ščepková z Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.       

„Aj v roku 2021 prebehne oceňovanie Srdce na dlani vo všetkých ôsmich krajoch Slovenska. Navyše bude priamo prepojené aj s oceňovaním na celonárodnej úrovni, na ktoré budú nominované tie najvýnimočnejšie príbehy z jednotlivých krajov,“ priblížila riaditeľka platformy Dominika Hradiská.      

Poslaním a zmyslom ocenenia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo voľnom čase nájdu miesto na dobrovoľné aktivity v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy, vzdelávania vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. „Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu," dodala Ščepková.       

Nomináciu je možné zaslať prostredníctvom oficiálneho webu oceňovania www.srdcenadlani.sk, na ktorom sú dostupné všetky informácie, podmienky nominovania a nominačné hárky.       

O udelení ocenení v krajoch rozhoduje nezávislá hodnotiaca komisia zložená z predchádzajúcich ocenených a predstaviteľov organizácií podporujúcich dobrovoľníctvo. Komisia rovnako rozhodne o nomináciách na národnú úroveň, kde ocenenie Dobrovoľník roka organizuje CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí.      

Projekt je podporený dotáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Viete o niekom, kto má srdce na dlani?
Už desať rokov oceňujeme cenou Srdce na dlani dobrovoľníkov a dobrovoľníčky z celého banskobystrického kraja, ktorí nezištne pomáhajú vo svojom okolí a robia množstvo skvelej práce dobrovoľne a zadarmo.
viac
17.10.2019
Dobrovoľníci dostanú ocenenia Srdce na dlani
Ľudia, ktorí bez nároku na finančnú odmenu venujú svoj čas a energiu ľuďom, ktorí to potrebujú, či projektom, ktoré robia svet krajším a solidárnejším, dostanú aj tento rok ocenenia Srdce na dlani.
viac
07.11.2020
Verejnosť môže nominovať dobrovoľníkov na ocenenie Srdce na dlani
Ocenením Srdce na dlani vyzdvihne aj tento rok Bratislavské dobrovoľnícke centrum výnimočných dobrovoľníkov a koordinátorov. Nominácie môže verejnosť zasielať elektronicky prostredníctvom webu srdcenadlani.sk do nedele.
viac
16.12.2020
Odovzdali ocenenia Srdce na dlani 2020 v Trnavskom kraji
Ocenenie Srdce na dlani pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov odovzdali v utorok v Trnave víťazom šiestich kategórií.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.71 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.52 %