Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
05.02.2021 03:30

ZŠ Pod hájom najlepšia v kraji a v prvej desiatke top škôl na Slovensku


Základná škola s materskou školou Pod hájom v Dubnici nad Váhom


Základná škola s materskou školou Pod hájom je v rebríčku zostavenom Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy INEKO ohodnotená ako deviata najlepšia základná škola na Slovensku a najlepšia v celom Trenčianskom kraji.


S bodovým ohodnotením 8,9 bodu z maximálneho počtu 10 bodov je ZŠ s MŠ Pod hájom v školskom roku 2019/2020 hodnotená ako škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov. „Výsledné hodnotenie školy je v prípade základných škôl vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (teda Testovanie 5 a Testovanie 9), mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach a po novom tiež aj na základe výstupov štátnej školskej inšpekcie na školách,“ píše sa na webovom sídle INEKO. Hodnotí sa tiež úroveň riadenia školy, podmienky výchovy a vzdelávania, využívanie informačno-komunikačných technológií či odbornosť pedagógov. V školskom roku 2019/2020 sa nehodnotili výsledky celoslovenského testovania, pretože sa z dôvodu pandémie a prechodu na dištančné vzdelávanie nerealizovalo.  

Škola v porovnaní s uplynulými ročníkmi hodnotenia postupne napredovala. V celoslovenských rebríčkoch bola od  školského  roka  2014/2015 hodnotená ako škola s výbornými výsledkami žiakov. V rámci Trenčianskeho kraja sa tiež medziročne zlepšovala, až napokon v rebríčku poskočila o deväť priečok; z desiatej priečky rovno na tú prvú. Škola, ktorú v súčasnosti navštevuje viac ako 570 žiakov,  je hodnotená ako najlepšia základná škola v Trenčianskom kraji a deviata najlepšia v celej krajine. „Z  tohto hodnotenia mám naozaj veľkú radosť. Je našou úlohou ako zriaďovateľa školy, ale aj vedenia jednotlivých škôl v spolupráci s pedagogickými zamestnancami vytvárať čo najlepšie podmienky na kvalitný výchovno-vzdelávací proces. Aktuálny rebríček je signálom, že sa nám darí a že je dôležité pokračovať v nastolenom trende. Úprimne ďakujem všetkým zamestnancom školy, ktorým ocenenie patrí za ich každodennú prácu, nasadenie, snahu i odbornosť,“ skonštatoval primátor mesta Peter Wolf.

ZŠ s MŠ Pod hájom vedie od marca minulého roka nová riaditeľka – Marta Bardyová, ktorá prijala túto správu s radosťou, ale i rešpektom. „Za úspechom vidím predovšetkým obetavú každodennú prácu pedagógov, ktorí svojim žiakom odovzdávajú viac ako predpísané vedomosti a zručnosti.  Uvedomujem si, že uvedené rebríčky môžu vyvolať viacero diskusií, pretože  komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale na druhej strane informujú o dosiahnutých výsledkoch. Tieto výsledky môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy. A čo je azda najdôležitejšie - mohli by  pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl,“ skonštatovala riaditeľka školy. „Naša škola, ktorá v školskom roku 2019/2020 oslávila svoju krásnu tridsiatku, ani nemohla dostať krajší darček... Všetci sa veľmi tešíme,“ uzatvorila.

Autor: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2018
Týždeň dopravnej výchovy v Malackách
Mesto Malacky pripravilo v rámci prevencie týždeň dopravnej výchovy pre štvrté ročníky základných škôl. V areáli ZŠ Záhorácka bude je dňoch od 14. do 18. mája rozložené mobilné dopravné ihrisko, ktoré postupne navštívia všetci malackí štvrtáci.
viac
01.02.2019
Trieda budúcnosti v Michalovciach
V roku 2018 sa Základnej škole P. Horova Michalovce podarilo vybudovať prvú slovenskú Triedu budúcnosti.
viac
19.03.2019
Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov
Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.
viac
31.12.2019
Aktuálne rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku
V najnovšom vydaní školských rebríčkov sa najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili Základná škola na Krosnianskej ul. v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej ul. a bratislavské Gymnázium Jura Hronca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %