Nedeľa 13.06.2021
Dnes má meniny 
Anton
°C
05.02.2021 03:30

ZŠ Pod hájom najlepšia v kraji a v prvej desiatke top škôl na Slovensku


Základná škola s materskou školou Pod hájom v Dubnici nad Váhom


Základná škola s materskou školou Pod hájom je v rebríčku zostavenom Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy INEKO ohodnotená ako deviata najlepšia základná škola na Slovensku a najlepšia v celom Trenčianskom kraji.


S bodovým ohodnotením 8,9 bodu z maximálneho počtu 10 bodov je ZŠ s MŠ Pod hájom v školskom roku 2019/2020 hodnotená ako škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov. „Výsledné hodnotenie školy je v prípade základných škôl vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (teda Testovanie 5 a Testovanie 9), mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach a po novom tiež aj na základe výstupov štátnej školskej inšpekcie na školách,“ píše sa na webovom sídle INEKO. Hodnotí sa tiež úroveň riadenia školy, podmienky výchovy a vzdelávania, využívanie informačno-komunikačných technológií či odbornosť pedagógov. V školskom roku 2019/2020 sa nehodnotili výsledky celoslovenského testovania, pretože sa z dôvodu pandémie a prechodu na dištančné vzdelávanie nerealizovalo.  

Škola v porovnaní s uplynulými ročníkmi hodnotenia postupne napredovala. V celoslovenských rebríčkoch bola od  školského  roka  2014/2015 hodnotená ako škola s výbornými výsledkami žiakov. V rámci Trenčianskeho kraja sa tiež medziročne zlepšovala, až napokon v rebríčku poskočila o deväť priečok; z desiatej priečky rovno na tú prvú. Škola, ktorú v súčasnosti navštevuje viac ako 570 žiakov,  je hodnotená ako najlepšia základná škola v Trenčianskom kraji a deviata najlepšia v celej krajine. „Z  tohto hodnotenia mám naozaj veľkú radosť. Je našou úlohou ako zriaďovateľa školy, ale aj vedenia jednotlivých škôl v spolupráci s pedagogickými zamestnancami vytvárať čo najlepšie podmienky na kvalitný výchovno-vzdelávací proces. Aktuálny rebríček je signálom, že sa nám darí a že je dôležité pokračovať v nastolenom trende. Úprimne ďakujem všetkým zamestnancom školy, ktorým ocenenie patrí za ich každodennú prácu, nasadenie, snahu i odbornosť,“ skonštatoval primátor mesta Peter Wolf.

ZŠ s MŠ Pod hájom vedie od marca minulého roka nová riaditeľka – Marta Bardyová, ktorá prijala túto správu s radosťou, ale i rešpektom. „Za úspechom vidím predovšetkým obetavú každodennú prácu pedagógov, ktorí svojim žiakom odovzdávajú viac ako predpísané vedomosti a zručnosti.  Uvedomujem si, že uvedené rebríčky môžu vyvolať viacero diskusií, pretože  komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale na druhej strane informujú o dosiahnutých výsledkoch. Tieto výsledky môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy. A čo je azda najdôležitejšie - mohli by  pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl,“ skonštatovala riaditeľka školy. „Naša škola, ktorá v školskom roku 2019/2020 oslávila svoju krásnu tridsiatku, ani nemohla dostať krajší darček... Všetci sa veľmi tešíme,“ uzatvorila.

Autor: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.01.2019
Prešovský kraj sa predstaví v Bratislave. Za Warholom do Bratislavy
Na najväčšom slovenskom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave sa opäť predstaví aj Prešovský kraj. Krásy a turistické zaujímavosti kraja budú predstavené prostredníctvom originálnej maľovanej expozície. Jej centrum bude venované kráľovi pop artu Andymu Warholovi.
viac
31.12.2019
Aktuálne rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku
V najnovšom vydaní školských rebríčkov sa najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili Základná škola na Krosnianskej ul. v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej ul. a bratislavské Gymnázium Jura Hronca.
viac
10.10.2020
Župy vyzývajú vládu na ich zapojenie do plánu obnovy Slovenska
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba vyzýva vládu SR, by zapojila regióny do príprav plánu obnovy Slovenska, cez ktorý budú financované kľúčové reformy na prekonanie následkov krízy po pandémii COVID-19 z európskych peňazí.
viac
22.01.2021
Z programu cezhraničnej spolupráce smerujú na východ SR 3 milióny eur
Podpora kultúry, vedeckej spolupráce v oblasti životného prostredia či výstavba cyklotrás. Práve na takéto projekty budú smerovať 3 milióny eur cez Nástroj európskeho susedstva medzi Maďarskom, Slovenskom, Rumunskom a Ukrajinou (ENI CBC HU-SK-RO-UA).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.60 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %