Utorok 26.09.2023
Dnes má meniny 
Edita
°C
05.02.2021 03:30

ZŠ Pod hájom najlepšia v kraji a v prvej desiatke top škôl na Slovensku


Základná škola s materskou školou Pod hájom v Dubnici nad Váhom


Základná škola s materskou školou Pod hájom je v rebríčku zostavenom Inštitútom pre ekonomické a sociálne reformy INEKO ohodnotená ako deviata najlepšia základná škola na Slovensku a najlepšia v celom Trenčianskom kraji.


S bodovým ohodnotením 8,9 bodu z maximálneho počtu 10 bodov je ZŠ s MŠ Pod hájom v školskom roku 2019/2020 hodnotená ako škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov. „Výsledné hodnotenie školy je v prípade základných škôl vypočítané na základe výsledkov celonárodných testov v 5. a 9. ročníku (teda Testovanie 5 a Testovanie 9), mimoriadnych výsledkov žiakov vo vybraných súťažiach a po novom tiež aj na základe výstupov štátnej školskej inšpekcie na školách,“ píše sa na webovom sídle INEKO. Hodnotí sa tiež úroveň riadenia školy, podmienky výchovy a vzdelávania, využívanie informačno-komunikačných technológií či odbornosť pedagógov. V školskom roku 2019/2020 sa nehodnotili výsledky celoslovenského testovania, pretože sa z dôvodu pandémie a prechodu na dištančné vzdelávanie nerealizovalo.  

Škola v porovnaní s uplynulými ročníkmi hodnotenia postupne napredovala. V celoslovenských rebríčkoch bola od  školského  roka  2014/2015 hodnotená ako škola s výbornými výsledkami žiakov. V rámci Trenčianskeho kraja sa tiež medziročne zlepšovala, až napokon v rebríčku poskočila o deväť priečok; z desiatej priečky rovno na tú prvú. Škola, ktorú v súčasnosti navštevuje viac ako 570 žiakov,  je hodnotená ako najlepšia základná škola v Trenčianskom kraji a deviata najlepšia v celej krajine. „Z  tohto hodnotenia mám naozaj veľkú radosť. Je našou úlohou ako zriaďovateľa školy, ale aj vedenia jednotlivých škôl v spolupráci s pedagogickými zamestnancami vytvárať čo najlepšie podmienky na kvalitný výchovno-vzdelávací proces. Aktuálny rebríček je signálom, že sa nám darí a že je dôležité pokračovať v nastolenom trende. Úprimne ďakujem všetkým zamestnancom školy, ktorým ocenenie patrí za ich každodennú prácu, nasadenie, snahu i odbornosť,“ skonštatoval primátor mesta Peter Wolf.

ZŠ s MŠ Pod hájom vedie od marca minulého roka nová riaditeľka – Marta Bardyová, ktorá prijala túto správu s radosťou, ale i rešpektom. „Za úspechom vidím predovšetkým obetavú každodennú prácu pedagógov, ktorí svojim žiakom odovzdávajú viac ako predpísané vedomosti a zručnosti.  Uvedomujem si, že uvedené rebríčky môžu vyvolať viacero diskusií, pretože  komplexne nehodnotia kvalitu školy, ale na druhej strane informujú o dosiahnutých výsledkoch. Tieto výsledky môžu byť užitočným pomocným ukazovateľom pri výbere školy. A čo je azda najdôležitejšie - mohli by  pritiahnuť záujem verejnosti k diskusiám o kvalite škôl,“ skonštatovala riaditeľka školy. „Naša škola, ktorá v školskom roku 2019/2020 oslávila svoju krásnu tridsiatku, ani nemohla dostať krajší darček... Všetci sa veľmi tešíme,“ uzatvorila.

Autor: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.12.2019
Aktuálne rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku
V najnovšom vydaní školských rebríčkov sa najlepšie vo svojich kategóriách umiestnili Základná škola na Krosnianskej ul. v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej ul. a bratislavské Gymnázium Jura Hronca.
viac
17.09.2020
Výzva pre subjekty zo ŽSK z Programu Interreg V-A PL-SK 2014 – 2020
Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so Zväzkom Euroregión „Tatry” vyhlásil výzvu na predkladanie Žiadostí o poskytnutie finančného príspevku pre mikroprojekty v rámci Programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020. Termín uzávierky je 30. september 2020.
viac
20.10.2020
V Trenčianskom kraji sčítali do konca septembra takmer polovicu domov a bytov
V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) sčítali pracovníci štatistického úradu do konca septembra takmer polovicu domov a bytov. Informoval o tom riaditeľ Pracoviska Štatistického úradu (ŠÚ) SR v Trenčíne Pavol Arpáš.
viac
18.08.2021
VII. Výzva Euroregión Tatry na realizáciu individuálnych mikroprojektov
Zväzok Euroregión „Tatry“ vyhlásil VII. výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na realizáciu individuálnych mikroprojektov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %